українська російська англійська
Міненерговугілля зацікавлене в поглибленні співробітництва з Іраном, - Галина Карп
26.10.2016 | 21:33
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Про це Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп наголосила під час зустрічі з делегацією Ірану, що відбулась сьогодні, 26 жовтня. Галина Карп поінформувала, що українська сторона працює над реалізацією Меморандуму, підписаного за результатами П’ятого засідання міжурядової спільної Комісії.

Крім того, вона повідомила, що в рамках виконання домовленостей, досягнутих під час поїздки української делегації до Ірану у серпні цього року, Міністерство прийняло іранських експертів з теплової електрогенерації Міністерства енергетики ІРІ. Експерти відвідали ПАТ «Турбоатом», ДП «Електротяжмаш», Котлотурбопром та ознайомились з технічним потенціалом з метою участі підприємств у модернізації іранських теплоелектростанцій. «Підприємства галузі енергетичного машинобудування України готові взяти участь у розвитку енергетичного комплексу, виконанні робіт з модернізації, реконструкції і нового будівництва енергоблоків ТЕЦ, АЕС, ГРЕС, ГАЕС Ісламської Республіки Іран», - запевнила Галина Карп.

Перший заступник Міністра окреслила напрямки подальшої співпраці у сфері енергетики та наголосила, що Україна вітає вихід Ірану на світові енергетичні ринки. Серед перспективних напрямків взаємовигідного співробітництва вона насамперед звернула увагу на можливості нафтогазової галузі. «Українська сторона зацікавлена в постачанні нафтової сировини з Ірану, що сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України, забезпечить розвиток та функціонування стабільного і конкурентоспроможного ринку нафтопродуктів в Україні», - підкреслила Перший заступник Міністра. Створення належних умов для забезпечення сировиною потужностей вітчизняних нафтопереробних заводів, за її словами, дозволить Україні поновити експорт нафтопродуктів до країн Європи.

Крім того, українська сторона готова до співпраці в галузі теплової та атомної енергетики, радіаційної безпеки, навчання технічного персоналу тощо.

Галина Карп також зазначила, що виставка іранських товарів «Iran Expo 2016», яка відкривається сьогодні, сприятиме ознайомленню з можливостями для розвитку українсько-іранського співробітництва.

Іранська делегація звернула увагу на позитивний попередній досвід співробітництва з Україною та заявила про готовність розвивати подальшу співпрацю в енергетичній сфері.

 

 

версія для друку