українська російська англійська
Роман Насіров: Підняття у рейтингу Doing Business-2017 - результат реформи ДФС
27.10.2016 | 12:50
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Ефективна реалізація реформи ДФС матиме значний вплив на розвиток та стабілізацію економіки країни, – зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, виступаючи на засіданні Національної ради реформ.

«Завдяки успішному реформуванню фіскальної служби Україна піднялася в рейтингу Doing Business-2017 і посіла 80 місце серед 190 країн світу. За останній рік Україні вдалося покращити показники за декількома напрямами, серед яких першочергове значення має сфера оподаткування. За  показником «Сплата податків» Україна перемістилася з 107-го на 84-е місце. Зміни відбулися завдяки активній роботі по двом головним пунктам – зменшенню часу на заповнення необхідних форм та зниженню ставки Єдиного соціального внеску. ДФС націлена на подальше спрощення процедур адміністрування і сплати податків та створення комфортних умов для легального бізнесу. Це – один із стратегічних напрямів нашої діяльності», - наголосив Роман Насіров.

Серед найбільш успішних ініціатив, які були реалізовані та значно гармонізували податкове законодавство, можна виділити:

·          гармонізацію податкового та бухгалтерського обліку;

·          електронне адміністрування ПДВ;

·          запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;

·          спрощення форм податкової звітності;

·          вдосконалення заходів податкового контролю;

·          спрощення реєстрації платниками податків;

·          запровадження нових електронних сервісів для платників податків тощо.

Через фіскальні механізми відбувається найбільш ефективне регулювання та гармонізація  інтересів держави та бізнесу. Протягом останнього часу в Україні триває масштабний процес реформування податкової системи, завданнями якого є зменшення податкового навантаження на бізнес, детінізація та спрощення податкового законодавства. Крім того, податкова реформа є однією з умов продовження співпраці з МВФ, що відіграє важливу роль у забезпеченні макроекономічної та фінансової стабільності в Україні.

 

версія для друку