українська російська англійська
Фахівці Держпродспоживслужби у Варшаві обговорили питання контролю за обігом контрафактних та фальсифікованих пестицидів
27.10.2016 | 13:32
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

З 18 по 19 жовтня 2016 року у м. Варшава з ініціативи та під головуванням Європейської та Польської асоціацій захисту рослин відбувся Польсько-Український семінар, який мав на меті обговорити контроль за обігом контрафактних та фальсифікованих пестицидів.

У роботі семінару взяли участь представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерства екології та природних ресурсів України, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Державної служби з питань здоров'я рослин та насінництва Республіки Польща та фахівці цієї служби з 6-ти воєводств, а також спеціалісти Митної служби Польщі.

Під час зустрічі обговорювалися питання запобігання обороту контрафактних та фальсифікованих пестицидів, зокрема, щодо обміну даними, створення профілів ризиків на митниці, порядку проведення реєстрації та перереєстрації пестицидів, контролю та нагляду за недопущенням їх на територію обох країн.

Від Держпродспоживслужби з виступив заступник начальника управління фітосанітарної безпеки - Стефківський Віктор Михайлович, який презентував учасникам семінару структуру служби, розповів про основні напрямки та принципи її діяльності, а також про проведення роботи щодо контролю за обігом пестицидів. Особливу увагу він звернув на взаємодію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з колегами з Державної служби з питань здоров'я рослин та насінництва Республіки Польща у питаннях повноти та оперативності обміну інформацією. Була надана позитивна оцінка стосовно двох звернень польської сторони щодо затримки вантажу засобів захисту рослин на території Польща, які переміщувались транзитом з Китаю, деталізовані окремі напрямки співробітництва.

Також було поінформовано про перспективи реалізації в Україні проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб», де основною метою є забезпечення адаптованого повноцінного нагляду та контролю за використанням засобів захисту рослин та вдосконалення інспекційних та лабораторних систем згідно із стандартами ЄС.

 

версія для друку