українська російська англійська
Експерти ОЕСР допомагатимуть Україні в реформуванні системи державного управління, дерегуляції, приватизації та антикорупційній політиці, - зустріч Прем'єр-міністра та Генсекретаря ОЕСР
27.10.2016 | 17:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

За підсумками зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із Генсекретарем Організації економічного співробітництва та розвитку Хосе Анхелем Гурріа у четвер домовлено про співпрацю України з експертами ОЕСР у низці напрямків, серед яких: формування антикорупційних інститутів в Україні, реформування системи державного управління та проведення заходів з дерегуляції, реалізації проекту "Децентралізація в Україні", управління державними підприємствами та проведення приватизації.

Володимир Гройсман зазначив, що Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ОЕСР та План дій з його реалізації є ключовими документами у двосторонніх відносинах. Уряд розраховує на подальшу активну взаємодію з ОЕСР щодо виконання цих документів, зауважив він.

Так, під час зустрічі було домовлено про надання ОЕСР експертної допомоги Національному агентству з питань запобігання корупції, зокрема щодо аналізу корупційних ризиків, підготовки антикорупційних програм та захисту викривачів корупції.

За підсумками переговорів очікується, що у грудні цього року буде розпочато спільну роботу з реалізації проекту "Децентралізація в Україні".

Ключовим питанням зустрічі стало обговорення перспектив приєднання України до існуючих податкових інструментів та механізмів, враховуючи, що Уряд розпочав процедуру погодження Багатостороннього інструменту.

Володимир Гройсман та Хосе Анхель Гурріа домовилися про підготовку та підписання Угоди між ОЕСР та Міністерством освіти України про участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018, що є частиною реформи у галузі освіти.

Сторони також обговорили можливості співпраці України із експертами ОЕСР у напрямках реформування системи державного управління, проведення дерегуляції в економіці, управління державними підприємствами та проведенні прозорої приватизації.

Прем’єр-міністр також високо оцінив пропозицію Ради ОЕСР щодо приєднання України до Декларації про іноземні інвестиції і багатонаціональні підприємства, що є одним з ключових юридичних інструментів ОЕСР у сфері іноземних інвестицій. Він зауважив, що одним з ключових результатів спільної роботи в рамках реалізації Плану дій є успішне проведення Другого огляду інвестиційної політики України.

Володимир Гройсман поінформував співрозмовників про здійснювані Урядом реформи та розповів про перші досягнуті успіхи.

За підсумками зустрічі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Генсекретар Організації економічного співробітництва та розвитку Хосе Анхель Гурріа підписали Угоду про продовження дії Меморандуму про взаєморозуміння між ОЕСР та Урядом України щодо поглиблення співробітництва.

"Сьогоднішнє підписання Угоди про продовження дії Меморандуму стане запорукою подальшого розвитку співпраці у напрямку реформування нашої держави відповідно до кращих світових практик. Уряд виконуватиме положення Меморандуму у повному обсязі", - наголосив Володимир Гройсман.

 

Додатково

Угода між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку про поновлення Меморандуму взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва передбачає  продовження дії Меморандуму до 7 жовтня 2018 року.

Меморандум взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва і розвитку щодо поглиблення співробітництва був підписаний 7 жовтня 2014 року в м. Париж.

Документ визначив пріоритетні сфери та напрями, а також спільні заходи щодо подальшого поглиблення співробітництва між Україною та Організацією економічного співробітництва та розвитку. Серед них: боротьба з корупцією, державне управління, інвестиції, розвиток малого та середнього підприємництва, підвищення конкурентоспроможності в сільському господарстві, розвиток зеленої економіки, управління державними підприємствами, удосконалення систем оподаткування, збору, обробки та поширення статистичних даних.

Підписання Меморандуму дозволило розширити співпрацю з ОЕСР шляхом залучення найкращого світового досвіду, аналітичної та експертної допомоги ОЕСР для проведення економічних і соціальних реформ в Україні.

 

 

версія для друку