українська російська англійська
Україна бере участь у розробці стандартів НАТО з медико-психологічної та соціальної реабілітації учасників бойових дій
27.10.2016 | 17:40
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У США на базі Військово-повітряних сил «МакДілл» (м. Тампа, штат Флорида) триває міжнародний симпозіум країн НАТО «Допомога пораненим у ХХІ столітті». Цього року до участі в постійно діючих робочих групах та річному симпозіумі вперше запрошено Україну. Світову спільноту військових медиків цікавить український досвід та здобутки у медико-психологічному супроводі учасників бойових дій.

До складу української делегації, яку очолює заступник начальника Української військово-медичної академії, професор, полковник медичної служби Всеволод Стеблюк, входять представник трастового фонду НАТО з реабілітації Наталія Мельниченко та начальник управління по роботі з ветеранами та учасниками АТО Міністерства соціальної політики України Олександра Тарасова.

Надзвичайно цікавим є формат роботи симпозіуму: після доповіді кожного провідного фахівця проблемне питання обговорюється в робочих групах, які готують стандартні протокольні тези, після чого вони затверджуються на спільному засіданні. Власне, так створюються ті самі «стандарти НАТО» щодо медичного, психологічного та соціального супроводу поранених та роботи з ветеранами та сім'ями.

Цього разу, під час симпозіуму, Україна бере участь у створенні цих стандартів як рівноправний партнер. У цьогорічні протоколи вже внесено 5 положень, запропонованих главою української делегації з досвіду бойових дій.

Надзвичайний інтерес викликала доповідь полковника медичної служби Всеволода Стеблюка щодо міжнародної допомоги Україні в реабілітації поранених військовослужбовців на прикладі проекту «Ангели хоронителі України» (Ліга українок Канади + МО України + МО Канади), що реалізується в Ірпінському військовому госпіталі та Українській військово-медичній академії, а також доповідь Наталії Мельниченко щодо співпраці МО України з трастовим фондом НАТО з реабілітації.

Глави делегацій підписали декларацію щодо спільної стратегії реабілітації на наступний рік. У 2017 році симпозіум відбудеться одночасно зі світовими іграми поранених Invictus Games у Канаді, де вперше буде представлена українська спортивна команда ветеранів.

 

 

версія для друку