українська російська англійська
Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема бере участь у молодіжній конференції країн Східного Партнерства "Молодь за права"
28.10.2016 | 09:39
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема бере участь у молодіжній конференції країн Східного Партнерства "Молодь за права" яка проходить в м. Братислава, Словацька Республіка, 26-29 жовтня.

Молодіжна Конференція є офіційним заходом, який проводиться в рамках передачі права головування Словаччини в Європейському Союзі. В Конференції беруть участь 120 молодіжних активістів з країн Східного Партнерства, Росії та Європейського Союзу, які активно адвокатують права людини та демократичний розвиток у своїх громадах та країнах.

Робота в рамках Конференції була поділена на тематичні сесії, під час яких учасники взяли участь у дискусіях на теми: "Молодь за демократію", "Молодь за навколишнє середовище", " Молодь за навчання", "Молодь за роботу", "Молодь за права людини: виклики та перспективи".

Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема взяв участь у дискусійній панелі на тему "Молодь за права людини: виклики та перспективи".

Олександр Ярема поінформував про ситуацію з правами молоді в Україні, про останні досягнення України в питанні розробки та затвердження нормативно-правових актів по захисту прав та основоположних свобод, закріплених в Конституції України – Закону України «Про свободу зібрань», Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій на її виконання, проекту Закону України «Про молодь», який розробленої на основі переглянутої Європейської хартії про участь молоді на місцевому та локальному рівнях.

«Молодь є однією з найбільш уразливих груп, права якої можуть бути порушені в силу відсутності у молодих людей досвіду, знань та відповідної освіти. Одним з пріоритетів Міністерства є освіта з прав людини  та визнання неформальної освіти в цілях захисту прав молоді», - відмітив Олександр Ярема.

Окрема увага дискусії була приділена питанням порушення прав людини у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України. У своєму виступі Олександр Ярема відмітив системні порушення прав людини з боку Російської Федерації, які мають місце, зокрема, на тимчасово окупованих територіях Криму та Сходу України, звернув особливу увагу та наголосив на необхідності поєднання зусиль міжнародної спільноти по звільненню українських бранців, які незаконно утримуються в російських тюрмах.

«Ми рішуче засуджуємо дії окупаційної влади, які є явним порушенням основних прав і свобод людини. Закликаємо міжнародну спільноту до рішучих дій та рішень щодо Російської Федерації в питанні звільнення українських територій та громадян, які були заарештовані за висловлення своїх думок та поглядів і більшість з них саме молоді люди. Давайте не будемо байдужими, бо лише разом ми зможемо змінити ситуацію та захистити права людей», - підкреслив Олександр Ярема.

 

 

 

 

версія для друку