українська російська англійська
Україна та Польща зміцнюють міжрегіональне співробітництво
28.10.2016 | 13:38
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

27 жовтня Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В׳ячеслав Негода та Перший заступник Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Якуб Скіба зустрілися у м. Львові для обговорення пріоритетів двостороннього міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

Польща послідовно «підтримує Україну на шляху до ЄС» — підкреслив Якуб Скіба.

Вячеслав Негода повідомив польську сторону, що Уряд України успішно впроваджує амбітні реформи регіональної політики, в тому числі щодо децентралізації владних повноважень та територіальної консолідації шляхом об’єднання територіальних громад та розвитку їх співробітництва.

І результат реформ вже позитивно впливає на розвиток кожного регіону – збільшилися місцеві бюджети, створюються спроможні територіальні громади, відновлюється ділова активність населення та підприємств та позитивна динаміка росту більшості регіонів.

Сторони підкреслили, що розвиток прикордонної інфраструктури, економічних та культурних зв’язків є пріоритетом для роботи Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

Вячеслав Негода порушив питання підвищення ефективності функціонування пунктів пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону, якнайшвидшого укладання міжурядової Угоди про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів для здійснення спільного прикордонно-митного контролю, не лише на території Польщі, а й України, розв’язання ситуації з чергами на українсько-польському кордоні. Це сприятиме активізації торговельно-економічної співпраці, протидії корупції, розвитку транскордонного співробітництва та поглибленню міжлюдських контактів.

Сторони домовилися про здійснення спільних заходів для покращення прикордонної інфраструктури, розвитку сучасного залізничного зв’язку,  вдосконалення правових засад для прискорення митного оформлення та скорочення черг на спільному державному кордону, запобіганню правопорушенням.

Сторони підтвердили, що зміцнення міжрегіонального співробітництва є найважливішою складовою стратегічного партнерства України та Республіки Польща.

Нагадаємо, 28 жовтня у м. Львові проходить XIIІ засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

 

версія для друку