українська російська англійська
Голова Уряду: В Україні потрібно вирішувати проблему сміттєзвалищ
28.10.2016 | 15:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

В усіх містах України потрібно вирішувати проблему сміттєзвалищ, у тому числі із застосування міжнародного досвіду та технологій. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив після візиту на завод з переробки твердих побутових відходів Cristal у передмісті Парижа.

"В Україні проблема сміттєзвалищ, особливо, і стихійних і тих, які десятиріччями в містах не упорядковувалася, є величезна – і екологічна, і з усіх сторін, як не подивися. Цю проблему треба вирішувати", - сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр навів приклад Грибовицького сміттєзвалища у Львівській області. "Ця проблема є надзвичайно серйозною", - зауважив він.

Голова Уряду зазначив, що запросив французьких представників, щоби вони зробили дослідження України щодо потенційних технологій, які можливо упровадити, обсягів необхідного фінансування та потрібних механізмів.

"Нам потрібно залучати ті компанії, які мають досвід, щоб вирішувати цю проблему в Україні", - зазначив він.

Уряд буде допомагати містам України вирішувати цю проблему, заявив Прем’єр-міністр.

"Єдине - ми будемо допомагати тим, хто має устремління і бажання навести у цьому питанні лад. Переконаний у тому, що Україна з такими природними ресурсами має отримати можливість бути і в подальшому екологічно чистою, а не ставати територією, де є виклик забрудненості", – наголосив він.

Коментуючи огляд заводу з переробки твердих побутових відходів Cristal, Голова Уряду зазначив, що на підприємстві здійснюється практично 100% переробка сміття, застосовуючи технологію його  спалювання.

"Цей досвід є дуже добрий, але він дуже дорогий для України. Тому можливо знаходити інші технології, які можливо використовувати, - зазначив Володимир Гройсман. - Такі заводи мають бути у кожному місті України, кожному регіоні і області для того, щоб вирішувати екологічну проблему".

 

версія для друку