українська російська англійська
Україна та Польща провели XIIІ засідання Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва
28.10.2016 | 17:36
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖКГ УКРАЇНИ

28 жовтня у м. Львові відбулося XIIІ засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

На засіданні співголовували Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова Української частини Ради В’ячеслав Негода та Перший заступник Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща, голова Польської частини Ради Якуб Скиба.

Українська сторона поінформувала про прогрес у впровадженні нової системи управління регіональним розвитком, в тому числі проведенні децентралізації та територіальної консолідації. Було повідомлено про прийняття Урядом України в серпні  2016 року Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016 – 2020 роки, яка передбачає реалізацію конкретних заходів та проектів, в тому числі пов’язаних із розбудовою прикордонної інфраструктури з Республікою Польща.

Польська сторона висловила свою підтримку лібералізації візового режиму, що в найближчому майбутньому приведе до звільнення громадян України від обов’язку оформлення віз до ЄС. Це стане історичним внеском в розвиток добросусідських відносин між Україною та Республікою Польща.

Польська сторона підтвердила готовність Польщі і в подальшому підтримувати Україну на шляху реформ та високу оцінку дій Уряду України в контексті реформаторського курсу.

«Ми глибоко переконані, що Україна на шляху зрілої демократії, ми підтримуємо Україну. Ми впевнені, що Україні вдасться пройти шлях до членства в ЄС», — відзначив пан Скиба.

Рада підтвердила зацікавленість у просторовому розвитку територій вздовж державного кордону України та Польщі. Сторони домовилися підготувати Концепцію просторового розвитку територій вздовж державного кордону.

Сторони підтвердили намір укласти нову Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають українсько-польський державний кордон, адаптовану до положень Кодексу Шенгенських кордонів та рекомендацій Європейської Комісії.

Рада підкреслила пріоритетність питання розмежування легкового і вантажного руху в автомобільному пункті пропуску «Краківець-Корчова» як необхідної умови ефективного функціонування українсько-польської ділянки державного кордону.

Українська Сторона наголосила на необхідності запровадження спільного прикордонно-митного контролю також як на польській, так і на українській стороні пунктів пропуску. Було домовлено, що Польська сторона розгляне пропозиції Української сторони та поінформує її про свою позицію.

Сторони обговорили спільні заходи, які мають на меті забезпечення ритмічної роботи пунктів пропуску  та прискорення перетину кордону транспортних засобів. Польська сторона відзначила пріоритетність забезпечення безпеки руху на кордоні.

Сторони домовилися перевірити можливість зміни лімітів для оформлення транспортних засобів, визначених Системою попереднього повідомлення про виконання надзвичайних ситуацій.

За результатами обговорення стану підготовки та реалізації інвестиційних проектів у рамках Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту сторони домовилися створити українсько-польську експертну групу для оперативного розв’язання актуальних питань.

Рада підкреслила потребу спільного узгодження планів покращення доступності залізничних пунктів пропуску та оптимізації пасажирських залізничних сполучень між Україною та Польщею. Було домовлено розпочати переговорний процес щодо досягнення домовленості про співпрацю у сфері управління залізничною інфраструктурою з метою відновлення, оптимізації та підвищення ефективності використання залізничної інфраструктури для забезпечення сучасного пасажирського залізничного зв’язку між Україною та Польщею.

За результатами засідання було підписано протокол та домовлено про активізацію роботи спільних комісій, які діють в рамках Ради, та  про проведення чергового засідання в Польщі

 

версія для друку