українська російська англійська
Степан Кубів: Реформа сфери інтелектуальної власності посилить розвиток інновацій та прискорить розвиток економіки
28.10.2016 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Реформа галузі інтелектуальної власності посилить розвиток інновацій та прискорить розвиток економіки. Про це Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України заявив у Харкові під час відкриття Національного форуму «Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні».

Степан Кубів пояснив ключове завдання реформи  - створити нову європейську модель державного управління сферою інтелектуальної власності.  Новий орган - Національний офіс інтелектуальної власності (НОІВ) буде створений за кращими світовими практиками та стане фундаментом для якісно нової роботи інституцій державного управління у галузі інтелектуальної власності та інновацій.

“Національний офіс інтелектуальної власності – це прозорість у роботі, знищення корупції, підвищення якості охоронних документів та європейський сервіс, який працюватиме за принципом “єдиного вікна”, - пояснив концепцію реформи Степан Кубів.

Він додав, що нова інституція буде створюватися поступово, зміни відбуватимуться системно та професійно без жодної шкоди для функціонування системи.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації підкреслила важливість реформи та її надзвичайне значення для розвитку інновацій, особливо у потужному промисловому та інноваційному Харківському регіоні.

“Інтелектуальна власність - це питання національного значення та національної безпеки. Для Харківщини, з її освітнім і науковим потенціалом, ще і питання самореалізації та розвитку особистостей. Тому буду брати активну участь у цій реформі та запрошую долучатися усіх зацікавлених у розвитку країни”, - наголосила очільниця Харківської ОДА.

Важливість реформи у галузі інтелектуальної власності для середньої та вищої освіти відзначив Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради. Він зауважив, що важливим стимулом для розробок та інновацій має стати нова система захисту прав на продукти інтелектуальної праці. Особливо це стосується освіченої української молоді, якою може пишатися наша країна.

“Харківщина була, є і залишиться регіоном, який буде сприяти розвиткові України через інтелектуальні можливості шляхом виховання покоління майбутнього, яке забезпечить реалізацію надзвичайного інтелектуального потенціалу для розвитку економіки”, - відзначив Сергій Чернов.

За результатами проведення Національного форуму сторони підписали меморандум про співпрацю у галузі інтелектуальної власності між Мінекономрозвитку, Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою.

Меморандум сприятиме ефективній та злагодженій взаємодії сторін у сфері захисту прав інтелектуальної власності, розвитку економіки як регіону, так і України загалом.

Довідково

Національний форум “Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні” у Харкові організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з  Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою, Національною академією правових наук за ініціативи низки громадських організацій, вищих навчальних закладів та наукових установ з метою максимально широкого та професійного обговорення реформи інтелектуальної власності як одного із пріоритетів діяльності Уряду на 2016 рік.

 

 

 

 

версія для друку