українська російська англійська
Доведення тарифів до ринкової ціни - це необхідна умова лібералізації ринку та уникнення зловживань, - Галина Карп
28.10.2016 | 19:09
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Сьогодні Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп провела зустріч з представниками інститутів громадянського суспільства, у тому числі членами Громадської ради при Міненерговугілля.

Зустріч проведено з метою надання роз’яснень для широких кіл громадськості щодо принципів формування тарифів на житлово-комунальні послуги, опалення, природний газ, електроенергію, водопостачання, а також урядових заходів із спрощення порядку надання  населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, підтримки енергозбереження.

Галина Карп зауважила, що дотації НАК «Нафтогаз України» сягали раніше 120 млрд грн, що дорівнювало 25% державного бюджету, тоді як на субсидії малозабезпеченим держава витрачає близько 45 млрд грн, що дає значну економію коштів для держави. Також повідомила про важливе рішення Уряду щодо розстрочки платежів за комунальні послуги для тих, хто не отримує субсидії.

Крім того, Перший заступник Міністра наголосила, що Міненерговугілля вживає низку заходів щодо залучення інвестицій в енергетичну галузь, розвитку підприємств ПЕК, що дасть можливість збільшувати сировинну базу та зміцнювати енергетичну незалежність.

Ольга Буславець поінформувала, що Міненерговугілля розробило проект прогнозного балансу електроенергії на 2017 рік. У документі, за її словами, збільшено частку атомної генерації, що позитивно вплине на формування оптової ціни на електроенергію. У балансі враховано прогнозний рівень споживання, можливості генерацій, розвиток економіки. Ольга Буславець запевнила, що Міненерговугілля з свого боку робить усе необхідне, щоб прогнозний баланс насамперед враховував інтереси споживачів та можливості щодо зниження тарифів.

Також директор департаменту поінформувала про запаси  вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ та особливості нинішнього опалювального періоду. На сьогодні запаси вугілля на складах становлять 1900 тис. тонн. За умови постійного підвезення ніяких проблем на ТЕС та ТЕЦ не виникне. «Міненерговугілля і особисто Міністр Ігор Насалик доклали неймовірних зусиль для налагодження перевезень вугілля, забезпечення вагонами, дизельним пальним, щоб підготовка була здійснена у визначені терміни та комфортно увійти в опалювальний сезон», - наголосила Ольга Буславець.

На запит щодо запобігання надзвичайним ситуаціям Ольга Буславець повідомила, що у серпні проведено протиаварійні тренування, які засвідчили надійність української енергосистеми. «Жодних недоліків у роботі персоналу не було помічено», - наголосила директор департаменту.

Щодо ціни на газ поінформував представник департаменту нафтогазового комплексу Владислав Рамазанов. Він зазначив, що при Мінекономрозвитку утворено робочу групу щодо обґрунтування ціни на газ, яка щокварталу буде переглядати ціну. За пропозицією Галини Карп, до цієї робочої групи учасники засідання вирішили делегувати представника від Громадської ради при Міненерговугілля.

Учасники зустрічі порушували важливі питання щодо прозорості формування НКРЕКП тарифів та оприлюднення відповідних розрахунків, щодо повноважень Міненерговугілля та підпорядкування підприємств нафтогазового комплексу, собівартості газу власного видобування, перспектив вугільної галузі тощо.

За підсумками зустрічі Галина Карп запропонувала провести низку нарад з представниками громадськості за напрямками роботи ПЕК, на яких обговорити технічні питання щодо підвищення ефективності роботи електроенергетичного, нафтогазового та атомно-промислового комплексу.

У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець, Софія Угрюмова, Владислав Рамазанов та інші.

 

 

 

версія для друку