українська російська англійська
Час припинити спекуляції навколо накопичувальної пенсійної системи і прийняти цю важливу реформу, - Павло Розенко
31.10.2016 | 12:44
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ

Якби накопичувальна система пенсійного забезпечення була запроваджена 14 років тому, як це передбачено чинним законодавством, пенсіонери сьогодні мали б значно вищий рівень життя. Про це в інтерв’ю виданню «Власть денег» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Ідеальна модель пенсійної системи виписана в нашому законодавстві на досить серйозному європейському рівні. Вона передбачає трирівневу пенсійну систему (солідарну, накопичувальну і розвиток недержавного пенсійного страхування). Тобто передбачено, що українці повинні отримувати пенсію із трьох джерел, а не із одного, як сьогодні. Я вважаю таку систему доволі перспективною. Але ми розуміємо, що сьогодні вона не функціонує, працює тільки солідарний рівень», - сказав Павло Розенко.

За словами Віце-прем’єра, причина затягування із проведенням пенсійної реформи «у нерішучості, відсутності політичної волі і постійних спекуляціях політиканів стосовно накопичувальної системи».

«Я впевнений, що із впровадженням накопичувальної системи ми запізнилися щонайменше на 14 років. Якби її запровадили на початку 2000-х, вже сьогодні наші пенсіонери мали б значно вищий рівень життя. А головне, за рахунок того, що ресурси накопичувальної системи є додатковим ресурсом економіки, переконаний, такого обвалу ВВП, курсу гривні і економіки в цілому не відбулося б», - зауважив він.

«Я сподіваюся, що чинний Уряд і Верховна Рада подолають комплекси стосовно накопичувальної системи і приймуть нарешті цю важливу реформу», - наголосив Павло Розенко.

«Законопроект №4608, внесений Урядом, вже знаходиться на розгляді депутатів», - додав Віце-прем’єр-міністр України.

 

версія для друку