українська російська англійська
Павло Петренко зустрівся з Міністром юстиції КНР
31.10.2016 | 15:06
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Міністр юстиції Павло Петренко провів зустріч з делегацією Міністерства юстиції Китайської Народної Республіки на чолі з Міністром юстиції КНР У Айин. У ході зустрічі сторони визначилися зі стратегічними напрямками подальшого співробітництва відомств.

Павло Петренко наголосив на важливості дружніх відносин з Китаєм, стратегічним партнером України.

Він також акцентував на тому, що вперше в історії незалежної України на такому високому рівні буде запроваджено співпрацю між міністерствами юстиції нашої країни та КНР.«Ваш візит дуже важливий для поглиблення наших відносин як на рівні міністерств, так і на рівні країн. Міністерство юстиції України має багато спільних напрямків роботи з Мін’юстом Китаю. Ми можемо обмінятися досвідом і тими напрацюваннями, які вже мають наші країни», - зауважив Павло Петренко.

Одним з ключових блоків співробітництва, на його переконання, має стати обмін досвідом у сфері системи безоплатної правової допомоги.

«Система безоплатної правової допомоги є одним з найбільших соціальних проектів Уряду. Наш підхідзабезпечити кожного, не залежно від того, чи є у нього кошти, правом на захист у суді. Нам було б дуже цікаво обмінятися досвідом», - сказав Міністр юстиції України.

Окремо Павло Петренко виділив напрямок спільної роботи, який забезпечить притік інвестицій в українську економіку.

«Ми готові презентувати китайському бізнесу ті новації, які нині запроваджені в українському законодавстві щодо захисту прав інвесторів, спрощення реєстрації компаній та нерухомості та інших змін, які покращують бізнес середовище в нашій країні», - зазначив Міністр юстиції.

Окрім того, він виступив з ініціативою сформувати спеціальну групу від Міністерства юстиції, яка триматиме постійний зв’язок з Посольством КНР і надаватиме консультації китайським інвесторам.

Міністр юстиції Китайської Народної Республіки У Айин зі свого боку зазначила, що наші країни мають дуже ефективне співробітництво в різних сферах, яке приносить реальну користь і Україні, і Китаю.

«Ми розвиваємо ефективно співробітництво в політичній, торгово-економічній та гуманітарній сферах. Успішне співробітництво наших країн демонструє важливість і високий рівень китайсько-українських відносин», - сказала пані Міністр.

За її словами, китайська сторона готова й надалі поглиблювати співробітництво в різних галузях та постійно наповнювати новим змістом стратегічні відносини між країнами.

Мін’юст Китаю готовий запропонувати взаємовигідне співробітництво та подальшу інтенсифікацію спілкування між відомствами. Важливим напрямком співпраці є діалог щодо всебічного надання юридичних послуг для забезпечення торгово-економічного співробітництва наших країн, співпраця і обмін досвідом у судово-юридичній сфері, яка гарантує розвиток бізнес- відносин, полегшення процесу переміщення громадян між країнами та забезпечить культурний обмін.

«У цьому процесі ми зможемо забезпечити взаємний обмін спеціальними делегаціями, проведення семінарів і тематичних навчань задля поглиблення співробітництва у даній сфері», - зауважила У Айин.

версія для друку