українська російська англійська
З підвищенням енергетичного класу будинку енергоспоживання зменшується на 20-25%, - Геннадій Зубко
31.10.2016 | 17:08
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Підвищення енергетичного класу будинку на 1 категорію приводить до зменшення енергоспоживання на 20-25%. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час презентації Закону «Про енергетичну ефективність будівель»,  який цього тижня розглядатиметься у Парламенті.

«Крім того, якщо родина підвищує енергетичний клас свого житла, то збільшується ринкова вартість цього житла, мінімум на 10%. Квартира, із високим класом енергоефективності матиме вищу ринкову вартість, і водночас – нижчі показники енергоспоживання», - зазначив Геннадій Зубко. При цьому вартість проведення енергоаудиту для багатоквартирного будинку у розрахунку для однієї квартири буде близько 100 грн.

«Із прийняттям закону українці отримують: можливість зменшити споживання енергоресурсів у будинках (в 5 разів); можливість заощадити кошти на оплаті за спожиті енергоресурси та комунальні послуги; покращені й комфортніші умови проживання; підвищення вартості власного житла», - наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, Закон «Про енергоефективність будівель» передбачає запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. В сертифікатах зазначатимуться дані про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній.

 

версія для друку