українська російська англійська
У Мінську відбулася зустріч заступників головних прикордонних уповноважених України та Білорусі
31.10.2016 | 18:23
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

У Мінську відбулася зустріч заступників головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь генерал-лейтенанта Василя Серватюка та генерал-майора Ігоря Буткевича.

Під час зустрічі розглядалися питання обстановки на українсько-білоруському державному кордоні, результати службової діяльності, а також перспективи подальшої взаємодії.

На початку зустрічі заступники головних прикордонних уповноважених обмінялися інформацією про особливості обстановки на українсько-білоруському кордоні та обговорили перспективи її розвитку. Сторони погодилися, що завдяки узгодженим зусиллям обстановка на спільній ділянці державного кордону залишається стабільною і контрольованою.

Також було відзначено, що основними загрозами на спільній ділянці кордону залишаються протиправна діяльність, пов'язана зі спробами незаконного переміщення через кордон контрабандних товарів, наркотичних  речовин, а також незаконна міграція. Проте завдяки тісній співпраці відомств та посиленню безпекової складової рівень протиправної діяльності на спільному кордоні вдалося суттєво знизити. Крім того, сторони визнали ефективність та необхідність продовження практики проведення спільних заходів у наступному році.

Під час зустрічі Василь Серватюк висловив подяку білоруській стороні за організацію у 2016 році пропуску через державний кордон громадян України для збору дикоросів на території Республіки Білорусь відповідно до домовленостей керівників прикордонних відомств двох країн.

Обговорюючи питання, заступники головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь визнали доцільним продовжити практику проведення узгоджених заходів з протидії незаконній діяльності на спільній ділянці державного кордону. Крім того, наголошувалося на необхідності подальшого обміну інформацією про обстановку на ділянках відповідальності сторін для вчасного реагування на порушення.

У ході зустрічі також було вирішено в контексті майбутньої зустрічі головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь  підготувати низку документів, серед яких План співробітництва на 2017-2018 роки та пропозиції щодо спільних спеціальних заходів на наступний рік і організації пропуску через державний кордон громадян України для збору дикоросів.

Після завершення зустрічі Василь Серватюк та Ігор Буткевич підписали протокол робочої зустрічі заступників головних прикордонних уповноважених України і Республіки Білорусь.

 

 

версія для друку