українська російська англійська
Геннадій Зубко: Створюємо прозорий ринок енергоаудиторів
31.10.2016 | 18:48
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Закон «Про енергетичну ефективність будівель», який на цьому тижні розглядається у Верховній Раді, створить в Україні прозорий і конкурентний ринок енергоаудиторів. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час презентації законопроекту.

«При проведенні енергоаудиту будівлі, її термомодернізації людина вільна у своєму виборі енергоаудитора, енергосервісної компанії, проектної організації. Крім того, держава не бере участі у проведенні атестації аудиторів. Навчальні заклади готують таких спеціалістів, а саморегулівні організації здійснюють атестацію. Саме так прописано в законі. Така система повністю усуває корупційні ризики та бюрократичні процедури. Непрозорість, яка існувала раніше, коли держава сертифікувала інженерів-конструкторів, архітекторів, технічний нагляд тощо, повністю нівелюється», - зазначив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, законопроект «Про енергоефективність будівель» передбачає запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. Це один з базових законопроектів (разом з законопроектами «Про ЖКП», «Про комерційний облік», «Про Фонд енергоефективності»), необхідних для повноцінного впровадження реформи енергоефективності та запуску Фонду енергоефективності.

 

версія для друку