українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Угода про асоціацію з ЄС є дорожньою картою реформ в країні
01.11.2016 | 13:19
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із членами Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ (ЄС – країни «Східного партнерства»).

Учасники зустрічі, зокрема, обговорили ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також впровадження реформ у нашій державі.

«Угода про асоціацію з ЄС є надзвичайно важливою для масштабних перетворень в Україні, вона є дорожньою картою реформ. Важливо, що Уряд Нідерландів вважає Угоду чинником стабілізації в регіоні, ефективним інструментом реформ, і не готовий принести її в жертву для вирішення внутрішньополітичних проблем. Єдність в питанні Угоди – це єдність у протистоянні і російській агресії в Україні, – зазначила Віце-прем`єр. – Економічне зростання є пріоритетним для нас. І разом з успішними реформами воно є найкращою відповіддю тим, хто сумнівається в Україні та її спроможності пройти цей шлях».

На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, нератифікація Угоди допоможе реваншистським силам в Україні і сприятиме дестабілізації ситуації на східних рубежах ЄС.

«Ми у Європейському парламенті розчаровані та стурбовані з цього приводу», – сказала співголова ЄВРОНЕСТу Хайді Хаутала, висловивши сподівання, що рішення Нідерландів, яке буде ухвалене через 6 тижнів, не підриватиме європейські цінності, закладені у статті 49 Угоди про функціонування Європейського Союзу. «Ми не можемо продовжувати бути такими ненадійними партнерами, якими ми себе проявили у світлі останніх рішень щодо угод про зону вільної торгівлі з Канадою, США та щодо України», – підкреслила Хайді Хаутала.

Своєю чергою член делегації Республіки Молдова до ЄВРОНЕСТу Думітру Дьяков зазначив, що ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС також в інтересах сусідів. «Успіх Молдови залежить від успіху України», – наголосив він.

Віце-прем`єр-міністр закликала учасників зустрічі до активної комунікації з Нідерландами задля пошуку Урядом і Парламентом цієї держави мудрого рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також отримала запевнення, що автономні торговельні преференції та питання надання безвізового режиму Україні мають стабільну підтримку в Європейському Парламенті.

 

версія для друку