українська російська англійська
До оперативного резерву бойових військових частин ЗС України зараховано понад 100 тисяч резервістів з бойовим досвідом
01.11.2016 | 15:17
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Про це 1 листопада у Прес-центрі Міністерства оборони України під час брифінгу з питань оборонного та мобілізаційного планування повідомив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України полковник Михайло Щербина.

З метою збереження потенціалу підготовлених, набувших бойового досвіду військовослужбовців, які звільняються з військової служби за призовом під час мобілізації, внесено зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (від 19.03.2015 № 265-VIII), якими передбачено їх обов’язкове зарахування на особливий період до оперативного резерву першої черги.

«На виконання вимог Закону, протягом 2015-2016 років організовано зарахування до оперативного резерву бойових військових частин понад  100 тисяч військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, які звільняються в запас і не виявили бажання укласти контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України», - зазначив полковник Михайло Щербина.

Він поінформував, що з початку року, відповідно до Плану підготовки резервістів Збройних Сил України у 2016 році, розпочато проведення циклу навчальних зборів з резервістами оперативного резерву бойових бригад (полків). Масштабні навчальні збори з резервістами проведено в десяті бойових військових частинах з залученням до підготовки понад 10 тис. резервістів. Особливістю проведення цих зборів є залучення до кожної бригади понад тисячі резервістів одночасно. Завершенням зборів стало проведення бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою, в яких взяли участь підрозділи, екіпажі, сформовані як із діючих військовослужбовців, так і резервістів. Крім морального задоволення, по закінченню зборів резервісти одразу отримають грошову виплату в сумі від 1 000 до 1 500 грн., а в кінці року ще й винагороду від 1 600 до 3 100 грн. в залежності від військового звання. За кожним працюючим зберігається робоче місце та заробітна платня на період зборів.

Наступного року сплановано збільшити обсяги підготовки резервістів та покращити якість проведення зборових заходів.

«У відповідності до отриманого досвіду проведення шести черг часткової мобілізації та застосування Збройних Сил в антитерористичній операції 27 липня 2016 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 474 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 607”, якою удосконалено структуру військового резерву людських ресурсів, забезпечено комплектування людськими ресурсами стратегічних резервів, військових частин територіальної оборони», - підсумував полковник Михайло Щербина.

 

версія для друку