українська російська англійська
Військовослужбовці 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго взяли участь у багатонаціональній медичній конференції
01.11.2016 | 15:23
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У місті Гома ДР Конго, на базі індійського військового шпиталю медики національних контингентів, неурядових гуманітарних організацій та місцеві лікарі обмінялися досвідом з діагностування та лікування найнебезпечніших хвороб на Африканському континенті.

«Більшість доповідачів були індійські лікарі. А як ми знаємо, їхня медицина на достатньо високому рівні. Індійські медики досить успішно застосовують нетрадиційні підходи у лікуванні та діагностуванні, тож послухати як вони борються, іноді навіть у польових умовах, з такими типовими для Африки хворобами як малярія, інфекційні захворювання внутрішніх органів, травмами й переломами було дуже цікаво», — розповів ординатор медичного пункту 18 овз полковник медичної служби Євген Скиба.

За його словами, під час спілкування із закордонними колегами, українські медики відзначили, що захворюваність серед українців у ДР Конго не висока. Насамперед це пов’язано з гірським кліматом у зоні відповідальності. Нічні низькі температури не сприяють поширенню бактеріальних інфекцій.

«Ми жорстко контролюємо санітарні норми приготування їжі, умови проживання та відпочинку особового складу, особисту гігієну. Також фельдшери загону систематично проводять дезінфекцію приміщень та території за допомогою аерозольного розпилювача для знищення комах. Безперечно, поодинокі випадки респіраторних захворювань є, але здебільшого вони пов’язані з різким перепадом температури в приміщенні, де працює кондиціонер і денною спекою», — додав медик.

«Ми співпрацюємо з лікарями з індійського шпиталю, який є базовим медичним закладом в Провінції Ківу аби  обмінюватися досвідом і спільно моніторити санітарно-епідеміологічну ситуацію в зоні відповідальності, — підкреслив офіцер.

За словами полковника медичної служби Євгена Скиби, українські військові лікарі постійно підтримують контакти з колегами з інших медичних пунктів національних контингентів, які беруть участь в Місії ООН  зі стабілізації в ДР Конго. Зокрема, по завершенню дводенної багатонаціональної конференції, окрім додаткових знань та знайомств, усі учасники отримали сертифікати.

 

версія для друку