українська російська англійська
Остап Семерак: Без громадянського суспільства не буде ефективної екологічної політики
01.11.2016 | 17:50
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна сьогодні не встигає за світовими глобальними екологічними трендами і багато над чим  потрібно працювати, зокрема, над створенням  ефективної  системи державного управління у сфері охорони довкілля. Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомив під час конференції на тему «Як досягти належного екологічного врядування?», яка проходить у Києві.

Під час конференції за участю представників Делегації ЄС в Україні Йоганнеса Баура, Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома, екологічних експертів, представників  ОДА та громадських організацій відбулося обговорення стратегічних цілей нової національної екологічної політики та напрацювання спільного бачення розвитку сфери охорони довкілля в Україні.

«Ми переживаємо  час,  коли українське суспільство  змінює ставлення  до  навколишнього природного середовища і наше завдання сформувати нові пріоритети у формуванні державної екологічної політики. І це, підкреслюю, має бути завданням не лише для української влади, а й для громадян», - сказав Остап Семерак.

Міністр зазначив, що ставлення до Мінприроди, як до баласту серед державних органів, терміново має бути змінене. «Екологічна безпека, чисте повітря та  вода, родючі, невиснажені ґрунти – ось ті показники, за якими оцінюватимуть нашу  роботу і стан довкілля в майбутньому», - зауважив він.

Згадав Остап Семерак і  про важливість гармонізації нашого законодавства до стандартів європейського права. Зокрема, він підкреслив, що це основні завдання на шляху реформування екологічного врядування в Україні в контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Міністр нагадав, що підписання Угоди про асоціацію допомогло сформувати дорожню екологічну карту на найближчі 5 років, де кожна діяльність повинна бути належно оцінена на предмет ризиків для довкілля.

«Мені прикро чути, що  наша країна займає перше місце за рівнем смертності через забруднення клімату. Змінити це  «в руках» наших політиків, екологів і самих українців. Відповідальність за екологічне майбутнє наступних поколінь сьогодні лежить на кожному з нас», - підкреслив Остап Семерак.

Міністр також повідомив, що  4 листопада 2016 року набуває чинності Паризька  кліматична угода, яку Україна підписала і ратифікувала однією з перших.

«Це - суттєвий крок до  зміни кліматичної політики в країні. А для цього необхідно ухвалити необхідні закони, які дають можливість провести  реструктуризацію економіки і зробити все для зменшення викидів парникових газів, розвитку «зеленої циклічної економіки» та низькокарбонової енергетики в державі», - наголосив Остап Семерак.

У свою чергу співорганізатор конференції голова Координаційної Ради Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова підкреслила, що на конференції буде обговорено як зміцнити інституційний потенціал та підвищити впливовість природоохоронних інститутів у системі державної влади, інституційній реформі буде присвячена окрема сесія.

«Цією конференцією ми дали старт інтенсивному діалогу між представниками Мінприроди, природоохоронних підрозділів ОДА, громадських організацій та інших заінтересованих сторін щодо основних викликів та досяжних завдань на шляху екологічної реформи в Україні. Наша мета - налагодити партнерство для ефективного захисту природи шляхом застосування сучасних підходів до екологічного врядування», - зазначила Ганна Голубовська-Онісімова.

На думку голови Координаційної Ради Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», громадські оцінки ефективності екологічної політики та результативності природоохоронної діяльності та їх рекомендації мають стати частиною процесу постійного публічного діалогу щодо покращення стану довкілля та екологічної безпеки в країні.

«Угода про асоціацію з ЄС, по суті, закладає реформу екологічного врядування, яка вимагає докорінних змін у підходах до планування політики, розробки та прийняття законодавства, трансформації природоохоронних інститутів та способу управління, адекватних ресурсів та поновлених політичних зобов’язань, щоб зробити питання охорони довкілля та зміни клімату пріоритетними не тільки для Мінприроди, але і для всього Уряду і суспільства. Очевидно, що без активного залучення громадськості такі масштабні перетворення впровадити неможливо», - підкреслила Ганна Голубовська-Онісімова.

Нагадаємо, що  конференція «Як досягти належного екологічного врядування?» проходить у Києві і  триватиме 1 та 2 листопада, її порядок денний включає панельні дискусії на різні теми екологічного врядування за участі широкого кола експертів.

 

 

версія для друку