українська російська англійська
Сергій Савчук: Україна впевнено рухається шляхом енергоефективності
01.11.2016 | 18:42
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Нарешті за останні 25 років Україна взяла чіткий курс на енергонезалежність і вже зробила рішучі кроки для зменшення споживання енергоресурсів, розвитку відновлюваних джерел енергії. Країна має значний потенціал у цій сфері. Вже сьогодні ми його активно освоюємо. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 1 листопада 2016 року під час урочистого відкриття VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму "Енергоефективність та відновлювана енергетика".

Як повідомив Голова, впроваджено ЕСКО-механізм у бюджетній сфері, оголошено перші 25 тендерів в 4 регіонах України та вже підписано перші енергосервісні договори на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах. До ініціатив Уряду у сфері енергоефективності активно долучається місцева влада. У результаті в країні прийнято 200 місцевих програм додаткової допомоги населенню при утепленні житла.

Розроблено та зареєстровано у Верховній Раді законопроекти, які стимулюватимуть інвесторів впроваджувати проекти із заміщення газу. Створюються сприятливі умови для роботи бізнесу у відновлюваній енергетиці: в регіонах країни є чимало успішно діючих «зелених» проектів.

Одне з показових досягнень останніх двох опалювальних сезонів – скорочення та заміщення 7,2  млрд м3  газу населенням, бюджетною сферою та сектором ТКЕ. «Цього досягли завдяки встановленню нових теплових потужностей, що працюють на інших видах палива та енергії, завдяки активній участі населення у програмі з енергоефективності, завдяки новому енергоефективному мисленню. Це  означає, що ми рухаємося у правильному напрямку. Вже сьогодні у Верховній Раді України розглядаються ключові законопроекти, які дадуть черговий поштовх розвитку енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії  в Україні», - повідомив Голова.

Значну підтримку у цій сфері Україна отримує від міжнародної спільноти. Учасників Форуму привітали посли Данії та Австрії в Україні. На їхнє переконання, запорукою успіху країни на шляху до енергонезалежності є три ключові фактори: політична воля, напрацьована довгострокова стратегія та рішучість до дій.

Саме на необхідності активно приймати рішення на користь відновлюваних джерел, енергоощадних технологій наголосила Руслана Лижичко, відома громадська діячка, народна артистка України. Вона запевнила учасників форуму у тому, що стати цілком енергонезалежним – це реально та закликала їх до активних дій. Руслана є живим прикладом відмови від газу. У ході виступу вона поділилася власним досвідом переходу на енергоефективні технології та відновлювані джерела енергії: «Мій будинок енергоефективний, я б навіть сказала – енергоактивний. У будинку автономне опалення, системи рекуперації повітря, встановлено сонячні електроустановки та вітрогенератори, використовується енергоефективна побутова техніка і багато іншого. Якщо ми споживаємо менше електроенергії, ніж виробляємо, то її надлишок можна продавати в мережу за «зеленим» тарифом. Все це реально. Неефективне споживання енергоресурсів – це вже минуле. Україна має йти своєю дорогою до енергонезалежності».

 

версія для друку