українська російська англійська
Володимир Кістіон: Споживач не стає боржником після оформлення розстрочки комунальних платежів
02.11.2016 | 12:27
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Рішення Уряду про надання можливості українцям, перш за все тим, на кого програма житлових субсидій не поширюється, сплачувати рахунки за централізоване теплопостачання рівними частинами протягом року жодним чином не вплине на зростання заборгованості тепло-комунальних підприємств перед НАК «Нафтогаз». Про це заявляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, Уряд подбав про збалансування різниці між оплатою послуг споживачами та платою теплокомуненерго за природний газ, а також про те, щоб НАК «Нафтогаз» не виставляв ТКЕ жодних штрафів. Зокрема, на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 26 жовтня, ухвалено низку змін до урядових постанов, якими регулюються питання розрахунків тепло-комунальних підприємств з НАК «Нафтогаз» в рамках прийнятого рішення про розстрочку на оплату послуги з централізованого опалення.

«На підставі отриманих від громадян заяв про надання можливості сплачувати за тепло рівними частинами протягом року, тепло-комунальні підприємства до 15 числа надаватимуть НАК «Нафтогаз» та НКРЕКП довідку стосовно щомісячного обов’язкового платежу за природний газ. У довідці будуть вказані суми коштів, які підлягають обов’язковій сплаті постачальнику природного газу протягом міжопалювального періоду, в рахунок оплати природного газу, спожитого у кожному місяці опалювального періоду. НАК «Нафтогаз» зобов’язаний враховувати дану інформацію при визначенні термінів остаточних розрахунків за спожитий природний газ», - наголошує Віце-прем’єр-міністр.

Таким чином, за словами Володимира Кістіона, врегульовано обидва питання: і щодо можливості розстрочки комунальних платежів безпосередньо для громадян, і те, яке стосується відносин між ТКЕ та НАК «Нафтогаз».

Більше того, споживач не стає боржником після оформлення розстрочки, оскільки його обов’язок оплатити 50% вартості послуг переноситься на майбутній період. Тому не варто вірити черговим нісенітницям, що начебто «прикордонна служба блокуватиме виїзд за кордон особам, що мають борги або розстрочку за комунальні послуги», каже Віце-прем’єр-міністр.

«І навіть якщо громадянин має неповну сплату комунальних платежів, йому не забороняється як пересуватися територією нашої держави, так і виїжджати за кордон. Це не передбачено ніякими нормативно-правовими актами. До того ж, для обмеження виїзду за кордон мають бути відповідні законні підстави. І навіть якщо борг може стати перепоною для виїзду за кордон, то заборгованість має бути визнана офіційно. Це можливо тільки за рішенням суду. І аж ніяк не на підставі заяви на розстрочку», - резюмує Володимир Кістіон.

версія для друку