українська російська англійська
Володимир Гройсман очікує, що правоохоронці протягом трьох місяців відзвітують про результати розслідувань незаконної вирубки лісів
02.11.2016 | 14:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман очікує, що правоохоронці протягом трьох місяців відзвітують про результати розслідувань незаконної вирубки лісів. Про це він заявив під час презентації інтерактивної карти вирубки лісів України на засіданні Уряду у середу.

"Я хотів би, щоби ми через три місяці по кожному лісгоспу почули, що було зроблено у тому числі правоохоронною системою [щодо розслідувань незаконної вирубки лісів]. Так не буде, що ми робимо, щоб зробити інформацію, і потім вона зникне невідомо куди. Настав час, щоб усі відповідали за те, чим вони займаються, а не покривали одне одного", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд продовжить моніторинг вирубки лісів в усіх областях країни і оновлюватиме цю інформацію на інтерактивній карті. Система дає можливість прорахувати обсяги незаконних вирубок та отримані від їх здійснення кошти, зазначив Володимир Гройсман.

"Цей електронний ресурс - це вирок конкретним керівникам державних лісових господарств на території", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Голова Уряду зауважив, що лише у Закарпатській області нараховується більше 700 місць незаконних вирубок.

Прем'єр-міністр переконаний, що винні у незаконних вирубках лісів мають бути покарані.

"Сьогодні достатньо доказової бази для масштабного порушення кримінальних справ і доведення їх до результативних рішень судів", - заявив Голова Уряду.

Інтерактивну карту вирубки лісів України було розроблено на виконання протокольного доручення Прем'єр-міністра про здійснення аерофотозйомки українських лісів для моніторингу їх вирубки.

"Я обіцяв, що ми цю історію не забудемо. Я виконав цю обіцянку. І так буде з кожним, хто дозволяє собі плутати державне зі своїм приватним. Картину, коли сотні гектарів вирубували і продавали лівий ліс, ми її зупинимо тільки тоді, коли реально люди, хто це вчинив, потраплять за грати. І це зараз виклик для усієї правоохоронної системи. Ми як Уряд готові сприяти", - зазначив Володимир Гройсман.

 

версія для друку