українська російська англійська
Володимир Гройсман: Ми починаємо відновлення слави української залізниці
03.11.2016 | 15:04
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Модернізація ПАТ «Укрзалізниця» та викорінення системи, що породжувала корупцію на підприємстві, дозволить вивести його з багаторічної кризи та відновити славу української залізниці. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідин філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця» у Києві у четвер.

«Ми починаємо відновлення слави української залізниці, інвестувати кошти у те, щоби ми мали нормальний рухомий склад, виводили залізницю з тієї кризи, у якій вона сьогодні знаходиться», - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр підкреслив, що підприємство, що є потенційним мільярдером, за роки нечесного управління отримало купу проблем.

Сьогодні планом менеджменту ПАТ «Укрзалізниця» передбачено низку заходів з модернізації підприємства. Зокрема, будівництво нових вагонів, капітальний ремонт вагонів, що використовуються, придбання нових тепловозів, ремонт і будівництво пасажирських вагонів – «це план масштабної модернізації, який дасть можливість українцям отримати десятки тисяч робочих місць», - зауважив Голова Уряду.

Так, за його словами, у філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця» починається робота щодо будівництва вагонів, зазначив Володимир Гройсман. Цього року буде побудовано близько 100 нових вагонів, наступного - не менше 800 та близько 2 тис. вагонів буде відремонтовано.

У цьому контексті Голова Уряду зауважив, що українські вагони є конкурентними за кордоном та коштують вдвічі дешевше.

Прем'єр-міністр наголосив, що заходи, що впроваджуються в «Укрзалізниці», зокрема щодо запровадження роботи в електронній системі публічних закупівель ProZorro, зміни системи закупівель пального, автоматичного розподілу вагонів у країні, дають можливості знищити підстави для корупції у компанії.

«Треба знищувати не одну мафію, або іншу - треба знищувати систему, яка породжує мафію, - зазначив Володимир Гройсман. - Наше завдання - підтримати створення такої системи, яка би знищила будь-яку мафію, будь-яку корупцію, а дала можливість прекрасному підприємству стати справжнім мільярдером. Все те, що крали, нехай краще віддадуть людям у заробітну плату. Все те, що крали, - не дамо вкрасти, будемо реінвестувати у нові вагони».

За його словами, багато корупційних схем вже зруйновано, але це питання постійної боротьби. Стара система в «Укрзалізниці» бореться за те, щоби відновитися, але Уряд цього не допустить, наголосив Прем'єр-міністр.

У рамках відвідин філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця» разом із головою правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцехом Балчуном Голова Уряду ознайомився з процесом ремонту вагонів та оглянув відремонтовані та побудовані вагони.

Прем'єр-міністр також зустрівся з робітниками заводу та привітав їх з професійним святом Дня залізничника.

Володимир Гройсман подякував працівникам за роботу та побажав успіху і натхнення. «Знаю, що нелегко, але переконаний у тому, що буде абсолютно краще», - запевнив він.

 

версія для друку