українська російська англійська
Спецпризначенці Нацполіції та Держприкордонслужби вчилися спільно знешкоджувати транснаціональні кримінальні групи
03.11.2016 | 15:47
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 3 листопада, в Міжнародному аеропорту «Бориспіль» відбулася фінальна фаза спільних навчань підрозділу особливого призначення КОРД Національної поліції та мобільного прикордонного підрозділу «Дозор» Державної прикордонної служби України.

Подивитися на дії спецпризначенців прибули Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе, Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

За задумом навчань міжнародне злочинне угруповання зі зв’язками у кількох державах планувало через лідера передати 5 мільйонів доларів США для оплати контрабандних наркошляхів російської мафії. Навчальну спецоперацію під час фінальної фази спільних навчань проводили у терміналі «F», де мала відбутися зустріч лідерів двох  транснаціональних організованих злочинних груп. Планувалася також присутність невстановленого торгівця зброєю. Один із злочинців у супроводі охорони прибув чартерним рейсом з РФ до Києва, де на нього чекали інші зловмисники.

Завданням мобільного підрозділу Держприкордонслужби було затримання ватажка російського злочинного угруповання, який прилетів чартером у супроводі охорони. У  цей час бійці спецпідрозділу поліції КОРД затримували інших злочинців, які прибули до приміщення аеропорту. Під час спецоперації важливо було зберегти життя всіх бійців спецпідрозділів, підозрюваних, свідків та докази, що можуть бути використані під час судового переслідування.

Глава Уряду Володимир Гройсман підкреслив, що створення спецпідрозділів, які професійно та якісно знищуватимуть будь-які загрози, – це не разовий проект, а частина цілісної реформи правоохоронної системи, покликаної ефективно протидіяти всім злочинним викликам. За його словами, такі навчання, що проводять найкращі фахівці США та України, дають можливість створювати якісну систему порядку в нашій країні.

«Ми всі служимо українським громадянам. І я бажаю вам, бути уособленням честі, мужності і доблесті, уособленням величезної поваги кожного українського громадянина», – наголосив Прем’єр-міністр, звертаючись до спецпризначенців КОРДу та «Дозору».

«Бійці підрозділу КОРД Національної поліції та підрозділу «Дозор» Держприкордонслужби, які тут знаходяться, підготовлені за найсучаснішими методиками, – підкреслив глава МВС Арсен Аваков. – І ми пишаємося, що вони успішно склали іспити й отримують сертифікати міжнародного зразка».

Зауважимо, що всі спецпризначенці пройшли курс з планування операцій під керівництвом експертів  спецпідрозділу FAST Адміністрації боротьби з незаконним обігом наркотиків Департаменту юстиції США.

Під час курсу бійці опанували планування та проведення спецоперацій, якісний  та своєчасний розрахунок необхідних сил і засобів відповідно до ситуації.

Програма навчань складалася з теоретичного курсу боротьби з тероризмом та організованою злочинністю, тактико-спеціальної підготовки. Спецпризначенці також удосконалили навики володіння вогнепальною зброєю та надання невідкладної медичної допомоги.

Такі навчання є принципово новим кроком в організації взаємодії силових відомств і можливістю налагодження тісної співпраці для вдосконалення політики України у сфері безпеки.

Відмітимо, що КОРД, побудований за моделлю американського SWAT, – це абсолютно новий, єдиний і універсальний підрозділ особливого призначення Національної поліції України.

Також зазначимо, що нині у Державній прикордонній службі України триває активний розвиток мобільних підрозділів. Підвищення їхнього потенціалу відбувається за участі експертів окремих американських спецпідрозділів, зокрема Адміністрації США з питань боротьби з наркотиками (FAST) та Прикордонного патруля США (BORTAC). Крім того, для нарощення ступеня натренованості та підготовки військовослужбовців мобільного загону до виконання завдань на морській та річкових ділянках заплановані навчання з відпрацюванням тактики спеціальних дій на судні за участі інструкторів Прикордонної Варти Республіки Польща.

версія для друку