українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Компетентні органи мають перевірити дані електронних декларацій чиновників щодо законності джерел походження коштів
03.11.2016 | 15:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Компетентні органи мають перевірити усі дані електронних декларацій чиновників та отримати пояснення щодо джерел надходження задекларованих статків з тим, щоб виявити незаконне збагачення і покарати винних. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами в четвер в Києві.

"Потрібно перевірити усі дані електронних декларацій, - зауважив Прем'єр-міністр. - Усі мають дати дуже чіткі пояснення щодо джерел надходжень [задекларованих коштів та майна]".

"Я не вважаю, що має бути хтось поза межами можливих перевірок. Треба усіх перевірити, треба з'ясувати усе, що відбувалося, хто як заробив ці кошти. Якщо, не дай Бог, були якісь зловживання, то люди мають понести покарання. І треба формувати зовсім вже інше майбутнє", - підкреслив він.

"Звісно, якщо людина пропрацювала 15-20-30 років у владі і є в неї якісь нечувані статки, вона очевидно, це має пояснити", - наголосив Голова Уряду.

У цьому контексті Прем'єр-міністр застеріг, що не треба "мазати усіх однією фарбою". Деякі представники влади раніше працювали у бізнесі та мали певні статки перш ніж розпочати роботу на державній службі, зазначив він.

Так, Голова Уряду зазначив, що сам протягом 1995-2005 років займався підприємницькою діяльністю, завдяки чому отримав фінансову незалежність.

Він зауважив, що запровадження електронного декларування державних службовців стало дієвим антикорупційним кроком, що проведе "певне розмежування між минулим, сьогоденням і майбутнім".

Володимир Гройсман наголосив, що стояв у витоків започаткування роботи системи електронного декларування та сприяв ухваленню усіх необхідних для цього рішень під час головування у Парламенті.

Крім того, Прем'єр-міністр підкреслив: "Мій Уряд зробив все для того, щоб цей процес не був зірваний".

 

версія для друку