українська російська англійська
Уряд у Бюджеті-2017 запроваджує механізм реімбурсації ліків та стимулювання створення центрів серцево-судинної хірургії по всій країні, - Прем'єр-міністр
03.11.2016 | 22:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд у Державному бюджеті України на 2017 рік передбачає кошти на запровадження механізму реімбурсації ліків та стимулювання створення центрів серцево-судинної хірургії у містах країни. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду щодо розгляду проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який підготовлений до другого читання, відповідно до бюджетних висновків у четвер.

"Ми запроваджуємо реальний механізм реімбурсації [ліків], - зауважив Володимир Гройсман. - Компенсувати вартість ліків для людей, які хворіють гіпертонічною хворобою і також, у тому числі запровадити такі програми по захворюванню на цукровий діабет та астму".

Відповідні рішення напрацьовані Міністерством охорони здоров'я України, зауважив він.

Уряд з 1 січня закладає таку програму у розмірі 500 млн грн, зазначив Прем'єр-міністр.

Говорячи про необхідність придбання ангіографічного обладнання, що дає можливість перевіряти судини серця, вчасно діагностувати та лікувати важкі хвороби серця, Голова Уряду зауважив: "Ми закладаємо зараз 150 млн грн для того, щоб по усій країні на умовах співфінансування з місцевими бюджетами стимулювати створення центрів серцево-судинної хірургії".

Він зазначив, що в Україні величезна смертність від серцево-судинних захворювань.

"Наше завдання зараз - по усіх територіях дати можливість доступу до такої процедури. Це буде означати, що українці будуть живі і здорові з божою допомогою і працею лікарів", - зауважив він.

 

версія для друку