українська російська англійська
Уряд вніс зміни до списку контрольованих державою прекурсорів
04.11.2016 | 12:55
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою небезпечну хімічну сполуку «фенілнітропропен» віднесено до переліку контрольованих державою прекурсорів. Відповідне рішення прийнято 26 жовтня 2016 року за проектом постанови, який представив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Відсутність законодавчих механізмів не дозволяла Департаменту протидії наркозлочинності в повній мірі протистояти проблемі поширення заборонених психотропів. Одним з них є фенілнітропропен, який широко використовувався драгдилерами для виготовлення амфетаміну.

Дана речовина легально потрапляла на територію України у зв’язку з відсутністю законодавчої заборони на її обіг. Після цього за допомогою внесення деяких змін до її формули виготовлявся наркотик. Лише у 2016 році Національною поліцією України викрито та припинено діяльність 80 таких нарколабораторій.

Досі Національна поліція боролася лише з наслідками вільного обігу фенілнітропропену. Правоохоронці лише документували діяльність нарколабораторій та вилучали вже виготовлений амфетамін, не маючи змоги усунути саму можливість появи на території держави цієї наркосировини.

26 жовтня 2016 року Урядом підтримано ініціативу Міністерства внутрішніх справ та прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 747 «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», якою цю хімічну сполуку віднесено до переліку контрольованих державою прекурсорів.

Указані практичні кроки Міністерства внутрішніх справ України і Національної поліції України дозволять ефективно протидіяти нарколабораторіям, що виготовляють амфетамін.

 

 

версія для друку