українська російська англійська
Павло Розенко: Сподіваюся, що саме чинний Уряд і чинний Парламент дадуть можливість людям отримувати достойну пенсію у майбутньому
04.11.2016 | 15:54
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Внаслідок популізму і демагогії навколо введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення, більшість пенсіонерів сьогодні знаходяться за межею бідності. Про це на прес-конференції у Львові заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Cьогодні у нас працює тільки солідарний рівень пенсійного забезпечення, який, до того ж, знаходиться в непростій ситуації. І замість того, щоб отримувати пенсію із трьох різних джерел (солідарного, накопичувального та недержавного пенсійного страхування), як це передбачено українським законодавством, українці отримують пенсію лише з одного. Таким чином, більшість пенсіонерів сьогодні знаходяться за межею бідності», - сказав він.

«Це все наслідки популізму і демагогії навколо теми введення накопичувальної системи, яка сьогодні працює у більшості цивілізованих країн світу. Через нерішучість політиків протягом останніх 13 років, через постійний популізм на тему, що, мовляв, ще не прийшов час для введення накопичувальної системи, на сьогодні цей процес фактично заблокований», - підкреслив Павло Розенко.

 «Тому, безумовно, одним із основних напрямків реформування пенсійної системи, Уряд вважає введення накопичувальної системи. Ми повинні дати людям можливість у майбутньому отримувати достойну пенсію», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко нагадав, що урядовий законопроект, який передбачає введення накопичувального рівня, вже внесений до Верховної Ради України. «Але навколо нього ще далі тривають дискусії і коли він буде ухвалений прогнозувати важко», - зауважив він.

«Але я сподіваюся, що саме нинішній Уряд і нинішній Парламент дадуть шанс людям на нормальну європейську пенсію у майбутньому і запуск накопичувального рівня відбудеться щонайменше із середини 2017 року», - наголосив Павло Розенко.

версія для друку