українська російська англійська
Держкомтелерадіо затвердив нову редакцію Статуту Книжкової палати України імені Івана Федорова
04.11.2016 | 16:27
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Держкомтелерадіо затвердив нову редакцію Статуту державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова». Відповідний наказ підписав Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Статут визначає мету і предмет діяльності Книжкової палати імені Івана Федорова, її юридичний статус, майно і фонди.

Книжкова палата України виконує функції національного агентства України Міжнародної стандартної нумерації книг (ISBN) та національного агентства Міжнародної стандартної нумерації нотних видань (ISMN). Крім державної бібліографічної реєстрації та централізованої каталогізації всіх видань, випущених в Україні, Книжкова палата збирає адміністративні дані, які характеризують динаміку та тенденції у видавничій справі, аналізує тенденції розповсюдження видавничої продукції, вивчає книжковий ринок.

Також одним із основних напрямків діяльності цієї державної установи є  комплектування і збереження повного і недоторканого фонду Державного архіву друку — головного сховища всіх видів видань, випущених в Україні. Обов'язкові примірники цих видань Книжкова палата України одержує безоплатно в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Науковці книжкової палати складають аналітичні огляди  з питань дотримання суб'єктами видавничої справи положень національних стандартів щодо оформлення вихідних відомостей у виданнях, роблять наукові дослідження в галузі бібліографії, книгознавства, соціології книги та читання тощо, розробляють та обґрунтовують короткострокові й довгострокові прогнози розвитку видавничої та бібліографічної справи в Україні.

Після затвердження Статуту наказом Держкомтелерадіо керівництво Книжкової палати має забезпечити його державну реєстрацію. З текстом документа можна познайомитися на сайті Держкомтелерадіо за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=131362&cat_id=94566.

 

версія для друку