українська російська англійська
Військові юристи України й Норвегії узгодили позиції у правовому забезпеченні Збройних Сил
04.11.2016 | 18:11
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У Києві відбулася зустріч військових юристів України і Королівства Норвегії, під час якої сторони обговорили напрями двосторонньої співпраці у правовій сфері. Також під час зустрічі сторони узгодили позиції щодо правових відносин в умовах сучасних бойових дій та явищ «гібридної війни», якій вимушена протистояти Україна.

Українську делегацію очолював начальник Управління правового забезпечення Генерального штабу – начальник юридичної служби Збройних Сил України полковник юстиції Максим Кушнір. Норвезьку сторону представляв керівник Правового департаменту Міністерства оборони Королівства Норвегія Гейр Анеш Фагерхейм. 

«Ми проводимо цю зустріч в рамках військової співпраці між Норвегією і Україною, яка триває вже багато років. Ми ведемо діалог у правовій сфері, пропонуємо Україні власний досвід та інформацію про правові інструменти, які працюють у Норвегії. Але чи стане наш досвід корисним для української системи – вирішувати вам», — зазначив голова норвезької делегації.

«Норвегія, як і інші країни, має багато чому повчитися в України. Ситуація з безпеки різко змінилася за кілька років після російської окупації Криму та агресії на Сході України. Норвегія більше допомагає Україні в цивільних справах. Минулого року бюджет цієї допомоги у різних галузях, включаючи військову, склав близько 1 мільярда крон. Ми докладаємо зусиль, щоб покращити двосторонні відносини також і у військовій сфері», — повідомив аташе з питань оборони при Посольстві Королівства Норвегія в Україні капітан 2 рангу Ханс Петер Мідттун.

«Ми задоволені рівнем професійної дискусії, яка відбулася. Зрозуміло, що умови, в яких діють військові правові департаменти в Норвегії й в Україні, різняться. Але саме це дозволяє шукати та знаходити слушні ідеї, які після певного осмислення і опрацювання допоможуть вдосконалити правове забезпечення Збройних Сил України», — наголосив глава української делегації полковник юстиції Максим Кушнір.

 

версія для друку