українська російська англійська
Еміне Джапарова: Головна мета вистави "На спільнім шляху/Бир елу" нагадати історію взаємовідносин між двома народами
07.11.2016 | 12:23
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

У суботу, 5 листопада, у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка (Камерна сцена ім. Сергія Данченка), відбувся перегляд вистави «На спільнім шляху/Бир елу»  театру В.  Завальнюка «Перетворення.

Історичну виставу Міністерство інформаційної політики України організувало з метою підкреслити важливість об'єднання двох народів, українського і кримськотатарського, у спільній боротьбі за загальні ідеї та цінності до Дня кримськотатарської писемності і культури.

"Ця вистава про те, що коли ми об'єднуємося, ми перемагаємо. І сьогодні саме той час, який змушує нас знову замислитись над тими уроками історії, які є перед нами. Ми маємо спільно сьогодні рухатися не через те, що ми говоримо - ворог мого ворога - мій друг, а насправді через те, що у нас дуже багато спільного: і в нашій культурі, і в нашій мові, і в нашій історії, і в нашій ідентичності", - сказала Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова перед початком вистави.

За її словами, головна мета цієї вистави, насамперед, нагадати історію взаємовідносин між двома народами для українського керівництва, народних обранців, які приймають державницькі рішення.

Побачили виставу також Мустафа Джемілєв, Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу,  співачка Джамала, Міністр культури України Євген Нищук, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький та інші представники влади і громадськості.

Довідково

Режисер-постановник: Володимир Завальнюк

Художник: Богдан Поліщук

У ролях: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Володимир Завальнюк, В'ячеслав Євтушенко. У відеофрагментах: Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Олекса Гайворонський, Віталій Пономарьов, Гульнара Бекірова, Володимир Сергійчук.

 

 

версія для друку