українська російська англійська
Маємо закріпити геополітичну позицію України на Шовковому шляху, - Геннадій Зубко
07.11.2016 | 14:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Новий Шовковий шлях – перспективна  інвестиційна артерія, що з’єднує Центральну Азію з усім світом. Маємо закріпити за Україною геополітичну позицію першої європейської країни на Шовковому шляху.  Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, виступаючи на Першому міжнародному українському форумі Шовкового шляху. 

«В умовах конфлікту із РФ новий маршрут є стратегічним для збереження транзитного потенціалу України. Це  – альтернатива сухопутним експортним маршрутам до Центральної Азії й Китаю, обсяги яких у 2015-му сягнули 1 млн тонн залізницею і 800 тис. тонн автотранспортом», - зауважив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що торік у рамках Шовкового шляху до Китаю запущено перший вантажний потяг. «Запускаємо через транспортний коридор від Чорного моря до країн Балтії додатковий коридор, з’єднаний поїздом «Вікінг», обсяги якого орієнтовно складатимуть до  1 млн тонн вантажопотоку. На заході України відкрито Бескидський тунель, який збільшить вантажопотік від Чорного моря до країн Балтії. Угорщина, Словаччина, Польща зацікавлені, аби вантажний потік із Центральної Азії, ішов саме через Україну», - наголосив Геннадій Зубко

Він відзначив, що від розвитку Шовкового шляху очікується не лише збільшення вантажного потоку, а й залучення українських підприємств до кооперації, інвестицій у розвиток морської і портової інфраструктури, співпраця в освіті, культурі, підготовці кадрів.

 

версія для друку