українська російська англійська
Павло Розенко: Уряд приділяє особливу увагу питанню захисту прав національних меншин
07.11.2016 | 16:22
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

«Питання забезпечення прав національних меншин – є одним із пріоритетів у діяльності Уряду, адже це один із факторів забезпечення міжнаціонального миру, соціальної стабільності і розвитку громадянського суспільства в Україні. Особлива увага приділена питанню інтеграції ромської національної меншини, з огляду на певну специфіку становища цієї національної спільноти. Ми маємо сконцентруватися на окремих заходах, які б стали інструментом подолання такого явища як, зокрема, маргіналізація ромської спільноти», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання .

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та План заходів з її виконання були затверджені ще у 2013 році, але реалізація Плану не мала очікуваного ефекту, оскільки мала здебільшого формальний та декларативний характер.  

«Сьогодні ми вперше після тривалої перерви зібралися, щоб дати новий імпульс і центральним, і місцевим органам влади щодо виконання цієї Стратегії», - зазначив він.

Для підвищення ефективності реалізації Стратегії та внесення пропозицій щодо перегляду Плану заходів з реалізації Стратегії, члени Міжвідомчої робочої групи вирішили утворити 5 секторальних підгруп: з питань соціального захисту на охорони здоров’я, з питань освіти і культури, з питань житлового забезпечення, з питань організаційного і інформаційного супроводу та з юридично-правових та фінансових питань. До складу відповідних підгруп увійдуть представники центральних і місцевих органів влади та представники ромської спільноти.

 

версія для друку