українська російська англійська
Україна категорично засуджує політику подвійних стандартів та грубе втручання держави у питання антидопінгової політики, як це відбувалося у РФ
07.11.2016 | 19:04
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

7 листопада у Києві розпочалось 45-те засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (далі Т-DО).

Дана Група є органом, який здійснює нагляд за застосуванням Антидопінгової конвенції Ради Європи. Участь у роботі групи Т-DО приймають більше 60 представників державних органів країн-членів РЄ, які відповідають за здійснення політики в сфері боротьби з допінгом у спорті.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов та Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

У своєму виступі Міністр зауважив, що боротьба із допінгом є одним із пріоритетів діяльності Уряду України та Міністерства молоді та спорту.

“Ми усвідомлюємо, що допінг продовжує залишатися однією з найбільших загроз для чесного спорту. Тож, категорично засуджуємо політику подвійних стандартів та грубе втручання держави у питання антидопінгової політики, як це відбувалося у РФ”, - зауважив Ігор Жданов.

“Хочу підкреслити, що Україна й надалі буде неухильно дотримуватися вимог міжнародного законодавства у сфері боротьби з допінгом. Це наша чітка та принципова позиція”, - наголосив Міністр під час виступу.

Він також зауважив, що 19 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон України "Про антидопінговий контроль у спорті", який був розроблений Міністерством з метою приведення чинного законодавства України у відповідність з Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті.

Про важливість візиту Моніторингової групи говорив і Президент НОК.

“Для нас цей візит є дуже важливим, тому що Національний олімпійський комітет України займає жорстку і принципову позицію нульової терпимості до допінгу. Спільно з Міністерством молоді і спорту, Національним антидопінговим центром ми вживаємо всіх необхідних заходів для боротьби з допінгом,” зазначив Сергій Бубка.

Ще одним ключовим кроком у напрямку зміцнення антидопінгової діяльності в Україні стало підписання, у рамках засідання Моніторингової групи, Меморандуму про співробітництво між Національним антидопінговим центром України та Національною антидопінговою агенцією Німеччини. Документ підписали Ярослав Курліщук, директор Національного антидопінгового центру, та Андреа Гоцман, керівник Національної антидопінгової агенції Німеччини.

Це наша спільна перемога на шляху розбудови ефективної та сучасної антидопінгової програми в Україні, - відзначив Ігор Жданов.

 

версія для друку