українська російська англійська
Україна вважає, що захист цивільного населення є одним з головних завдань миротворчих операцій, - Павло Клімкін
07.11.2016 | 20:22
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

7 листопада Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН на тему Підтримання міжнародного миру та безпеки: асиметричні загрози та операції з підтримання миру.

Під час виступу Павло Клімкін відзначив, що миротворча діяльність Організації є одним з найголовніших її завдань та важливим інструментом із забезпечення миру та довготермінової стабільності. Міністр наголосив, що Україна, попри розв’язану проти неї зовнішню агресію, залишається надійним партнером ООН у здійсненні операцій з підтримання миру (ОПМ) та однією з найбільших європейських країн-постачальниць персоналу та техніки до таких операцій.

Більшість сучасних конфліктів є транскордонними чи гібридними. Україна на власному досвіді дізналася що таке асиметричні загрози, коли проти неї був застосований терористичний елемент гібридної війни, - зазначив Міністр.

Україна як непостійний член РБ ООН підтримує надання місіям ООН чітких мандатів, які б передбачали можливість застосування ними сили у разі безпосередньої загрози персоналу чи цивільному населенню. Мандати місій також мають бути спрямовані на зупинення нелегального постачання озброєння та бойовиків, а також здійснення ефективного контролю за виконанням домовленостей про припинення вогню. Україна наполягає, що виконання домовленостей, включаючи проведення виборів, є неможливим без міцної міжнародної безпекової присутності, здатної забезпечити моніторинг виконання всіх безпекових положень, включаючи поновлення правоохоронних інституцій.

Керівник МЗС України підтримав ініціативу зі зміцнення співпраці ООН з ОБСЄ у сфері підтримання міжнародного миру та безпеки.

 

версія для друку