українська російська англійська
Володимир Кістіон: Уряд робить реальні кроки для збільшення видобутку вітчизняного газу
08.11.2016 | 13:40
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів робить реальні кроки для розвитку газовидобувної галузі України. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, виступаючи на комітетських слуханнях «20 млрд куб. метрів природного газу власного видобутку у 2020 році – як це зробити ПАТ «Укргазвидобування»?»

Володимир Кістіон наголосив, що одним із фундаментальних пріоритетів роботи Уряду є енергетична безпека України, а видобуток власного газу – це запорука енергонезалежності, енергобезпеки і сталого розвитку економіки держави.

Він також зауважив, що до 2020 року в Україні мають видобувати не менше 27 млрд куб. м. У тому числі, 20 млрд кубометрів припадає на долю однієї з найбільших державних компаній, яка займається видобутком газу на території України – «Укргазвидобування».

«Для Уряду це не прості слова! Ми робимо разом з народними депутатами, з експертами, конкретні кроки для досягнення даної мети», - заявив Віце-прем’єр-міністр.

Зокрема, за словами Володимира Кістіона, урядовцями у співпраці з парламентаріями та фахівцями було розроблено проект Концепції розвитку газовидобувної галузі.

«За всі останні роки незалежності нашої держави в Україні не було навіть стратегічного бачення розвитку газовидобувної галузі. Принаймні я такого документа не бачив. Ми зробили перший крок – разом з народними депутатами, з експертами підготували проект Концепції розвитку газовидобувної галузі. Зараз даний документ знаходиться на фініші погодження у центральних органах виконавчої влади і зацікавлених сторін, і я думаю, що найближчим часом даний документ буде включений до порядку денного засідання Кабінету Міністрів», - зауважив Володимир Кістіон.

Він наголосив, що уряд працює над вдосконаленням процедур видачі спецдозволів на користування надрами.

«Нам необхідно вдосконалити відповідні дозвільні механізми. Хотів би сказати, що в рамках останнього засідання Уряду ми деякі речі уже прийняли і внесли відповідні зміни до 615 постанови, які дещо мінімізують вимоги до газовидобувних компаній в плані отримання, продовження спецдозволів, особливо коли відбувають процеси реорганізації компаній», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Також Володимир Кістіон закликав народних депутатів прийняти у другому читанні законопроект (реєстр. № 3038) про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату).

«Хочу привітати нас всіх з прийняттям у першому читанні законопроекту №3038, і особисто дякую Ользі Бєльковій як автору даного законопроекту.  Цей закон (у разі його прийняття) дає можливість стимулювати місцеву владу на погодження видачі спецдозволів на видобуток українського газу і підвищення інституційної можливості тих територій, де виконуються відповідні роботи. Закликаю наших народних депутатів прийняти цей закон в цілому!» - підсумував Володимир Кістіон.

 

версія для друку