українська російська англійська
Україна та Словенія співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
08.11.2016 | 15:37
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

8 листопада 2016 року у складі офіційної делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відвідав Республіку Словенія. У рамках офіційного візиту, за підсумками переговорів Президентів України та Словенії, було підписано низку двосторонніх документів про співпрацю.

Зокрема, Голова  Держенергоефективності Сергій Савчук та Державний секретар Міністерства інфраструктури Республіки Словенія Клемен Потішек підписали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Міністерством інфраструктури Республіки Словенія.

Меморандум спрямований на налагодження двостороннього співробітництва між Україною та Словенією у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних джерел енергії.

Держенергоефективності та Міністерство інфраструктури Словенії опрацьовуватимуть можливості реалізації спільних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Сторони також будуть обмінюватися інформацією щодо ефективних механізмів державної підтримки впровадження проектів у цих сферах.

«Ми цінуємо можливість започаткування співпраці ще з однією європейською країною – Словенією. Адже переконані, що європейські підходи до виробництва та споживання енергії – шлях до зменшення енергозалежності України», - прокоментував підписання меморандуму Голова Держенергоефективності.

Голова Агентства також нагадав, що наразі в Україні створюються сприятливі умови для роботи бізнесу та інвесторів у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, удосконалити діючу систему «зелених» тарифів дозволив прийнятий у червні минулого року Закон України № 514-VIII. Втім, Україна не зупиняється на досягнутому і продовжує залучати досвід європейських країн-партнерів, які вже досить успішні у цьому питанні.

Як зауважив Голова Агентства, для України особливо корисним стане досвід Словенії щодо стимулювання виробництва теплової та електроенергії з відновлюваних джерел. Для прикладу, в країні діє «зелений» тариф, запроваджено субсидування проектів з відновлюваної енергетики. Екологічний фонд Республіки Словенія надає кредити з низькою відсотковою ставкою на «зелені» проекти. Стимулом до використання відновлюваних джерел енергії у транспортному секторі є система квот і певних податкових пільг.

Для обміну досвідом та залучення передових практик реалізації проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики передбачається проведення семінарів та навчальних курсів.

 

версія для друку