українська російська англійська
У Мінкультури обговорили налагодження співпраці між музейними закладами України та КНР
08.11.2016 | 16:14
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з представниками Національного художнього музею Китаю.

Під час зустрічі розглядалися питання налагодження тісної співпраці між музейними закладами України та КНР та зокрема з  Національним художнім музеєм Китаю.

«Місяць тому я мав честь бути присутнім на заходах в  рамках Міжнародного культурного ЕКСПО Шовкового шляху. Разом з Міністром культури КНР Ло Шуганом ми обговорювали більш тісну співпрацю в подальшому. Також я тоді наголосив, що те партнерство, яке активізувалося між Китаєм та Україною, базується на культурі та на культурних відносинах», - сказав Євген Нищук.

Директор Національного художнього музею Китаю У Вейшан виступив з пропозицією провести культурний обмін між художніми музеями національного значення двох країн. «Разом з Посольством України в Китаї ми вже мали розмову щодо культурного співробітництва. Я сподіваюся, що  ми зможемо організувати виставки і зробити це на базі національних художніх музеїв України та Китаю», -  сказав він.

Також пан У Вейшан наголосив на можливості налагодження співпраці в інших напрямках, таких як серія майстер-класів від українських митців у Китаї та навпаки, задля досягнення більш високого рівня ознайомлення з культурою  кожної  з країн.

«Я вважаю, що це цікава ідея. Під час мого візиту до Національного музею Тараса Шевченка в Києві, де експонувалася виставка митців КНР «Нев′януча слава. Шана Тарасові Шевченку» був вражений роботами китайських майстрів, наскільки тонко вони змогли відчути нашого українського генія», - сказав Євген Нищук.

Під час розмови також було окреслено подальші напрямки співпраці музеїв та залучення широкого кола мистецької аудиторії до культурного обміну між країнами.

 

 

 

версія для друку