українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Закон про українські квоти на радіо - це один із важливих кроків на шляху деколонізації
08.11.2016 | 17:23
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко взяв участь у роботі круглого столу на тему «Впровадження в дію норм Закону № 1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій». Захід був організований Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики за участі народних депутатів, представників Нацради з питань телебачення та радіомовлення,  громадських організацій та радіокомпаній, українських виконавців.

У своєму виступі В’ячеслав Кириленко наголосив, що відсьогодні вступає в силу закон, за яким кожна четверта пісня в ефірі радіостанцій буде лунати українською мовою. Зазначив, що це є результатом надскладної роботи великої групи людей і, в першу чергу, подякував представникам громадськості, без яких цей закон не було би ухвалено. В’ячеслав Кириленко також акцентував увагу, що надзвичайно важливим буде моніторинг виконання радіостанціями норм закону, який проводитиме Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, а також громадські активісти.

«Вважаю, що закон про україномовні квоти на радіо і декілька законів, які раніше були прийняті  Парламентом і стосувалися інформаційного простору і кіновиробництва – це важливі кроки на шляху деколонізації і відбудови національної ідентичності. Я ніколи не розглядав питання впровадження квот лише як мовне, пісенне  чи лінгвістичне – це питання національної та гуманітарної безпеки країни», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку