українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ми не хочемо бути заручниками рішення щодо механізму призупинення "безвізу"
08.11.2016 | 20:31
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Під час робочого візиту до Брюсселя Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у засіданні Комітету Європейського Парламенту із закордонних справ за участю представників національних парламентів держав-членів Європейського Союзу. Виступаючи перед європейськими парламентаріями, вона закликала всі політичні групи звернутися до колег у Нідерландах, аби досягти прийнятного для України та ЄС рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію. «Ми віримо у цінності, обіцянки та чесність. Україна обрала Європу, і Росія карає нас за це», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Віце-прем`єр-міністр поінформувала про прогрес українських реформ в умовах війни. Зокрема, вона звернула увагу на те, що Україні вдалося досягти невеликого зростання економіки на 1% цього року, очистити банківську систему, значно зменшити енергоспоживання, вчасно запустити систему електронного декларування статків чиновників. За її словами, важливим досягненням України є також масштабування системи електронних закупівель ProZorro, ефективність якої визнали в усьому світі, і завдяки якій цьогоріч очікується 16-відсоткова економія коштів у сфері державних закупівель.

Віце-прем`єр подякувала за рішення запропонувати Європарламенту збільшити безмитні квоти на українські товари сільського господарства і висловила сподівання на позитивне рішення ЄС у цьому питанні.

Говорячи про процес запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що наша держава виконала усі 144 пункти Плану візової лібералізації. «Ми зробили все, що від нас вимагали. Очікуємо на чесне виконання європейськими партнерами своїх обіцянок.  Ми не хочемо бути заручниками рішення щодо механізму призупинення «безвізу», – сказала вона.

Окремо Віце-прем`єр зупинилася на ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Вона вкотре наголосила на тому, що рух у політичній складовій Мінських угод можливий лише після виконання їхньої безпекової частини. «Ми чуємо голоси у Європі, які закликають покращити відносини з Росією в той час, коли триває війна. Це виглядає як капітуляція Європи. Ми віримо у свободу та демократичні цінності і цим відрізняємося від Росії. Ми не обирали Росію своїм ворогом, це Росія обрала Україну своїм ворогом. Європа не обирала Росію своїм опонентом, це зробила Росія», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

версія для друку