українська російська англійська
Володимир Гройсман привітав громадян із Днем української писемності та мови
09.11.2016 | 10:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Щиро вітаю усіх українців з Днем української писемності та мови!

Цього дня в Україні традиційно вшановують легендарного Нестора Літописця – автора першої літературної пам’ятки часів Київської Русі «Повість минулих літ». Написана у Києві на початку ХІІ століття, «Повість» є для нас унікальним пам’ятником української писемності, культурним символом нашої нації, що уособлює її історичний і культурний розвиток.

Від часу написання «Повісті» минуло чимало віків. Українська мова неодноразово перебувала під загрозою асиміляції та зникнення. І лише мужність українського народу, культурний та інтелектуальний подвиг багатьох видатних особистостей – письменників, істориків, богословів, філософів, дослідників спадщини українського народу – щоразу надихав її та виводив на нові щаблі розвитку.

Сьогодні українська мова є сучасною розвиненою мовою, яка впевнено посідає належне їй місце серед інших європейських мов, якою пишуться унікальні та якісні літературні та наукові твори, тексти пісень. Наша мова стрімко розвивається, а в устах дітей, молоді та студентів вона знову молодшає, наповнюється новими смислами і поняттями, що відповідають сьогоденню.

День української писемності та мови не лише об'єднує усіх українців і символізує наше прагнення зберегти свою культурну самобутність, а і нагадує нам про ті дорогоцінні надбання, які ми маємо: староукраїнська літературна та богословська класика, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський, українські буремні 20-ті та 60-ті ХХ сторіччя. Велика плеяда українських письменників, починаючи з часів Михайла Коцюбинського та Володимира Винниченка до Валерія Шевчука та Юрія Андруховича довела, що українською мовою також можлива розкішна і завжди сучасна урбаністична література, популярна не лише в Україні, а і у світі.

Створення умов для розвитку української мови та її захист – прямий обов’язок української держави. Мова є домівкою буття, і українцям випало розвивати і поширювати прекрасну, мелодійну, надзвичайно багату мову європейської нації. Тож нехай українська мова та писемність процвітають і здобувають нових прихильників в усьому світі!

З Днем української писемності та мови!

 

Прем’єр-міністр України                                             Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку