українська російська англійська
Володимир Гройсман: Відкрита приватизація держпідприємств забезпечить доходи бюджету, розвиток підприємств та ліквідує корупцію
09.11.2016 | 13:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Публічна, відкрита приватизація державних підприємств та забезпечення ефективного управління на стратегічних державних компаніях забезпечить прибутки до Державного бюджету, розвиток підприємств та ліквідує корупцію. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

Голова Уряду зазначив, що в Україні нараховується більше ніж 3,5 тис. державних компаній, що традиційно є джерелом збитків Державного бюджету і шаленої корупції.

За рідкісними виключеннями, у більшості випадків директори державних компаній живуть на високому рівні при бідних підприємствах, що не отримують прибуток, зазначив Прем’єр-міністр.

У зв'язку з цим, за його словами, в Україні потрібно провести низку необхідних заходів, зокрема публічну, відкриту приватизацію.

"Все те, що не є стратегічно важливим, продати на публічних аукціонах. Нехай приходять ефективні власники, беруть ці підприємства, модернізують, створюють робочі місця. Це найголовніший крок, який ми маємо зробити. Це має бути публічно, відкрито і за публічними цінами для того, щоб бюджет країни наповнювався", - заявив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що приватизація на стратегічних державних підприємств забезпечить надходження до державного бюджету – спочатку від їх продажу, а потім після початку їхньої ефективної роботи від сплати податків. Крім того, це створить нові робочі місця і заробітну плату для громадян.

У той же час стратегічні державні компанії мають працювати за сучасними стандартами світових підприємств під керівництвом якісних, досвідчених, відкритих і публічних управлінців з гарною репутацією та досвідом, які не сприймають корупції.

Також мають бути створені незалежні наглядові ради, які наглядають за цими управлінцями. "Не чиновники, а незалежні фахівці в тій чи іншій галузі, які будуть наглядати за тим, щоб менеджмент ефективно працював, а підприємства приносили прибутки", - зазначив Володимир Гройсман.

"Що ми отримаємо? Ми отримаємо прибутки до Державного бюджету, ми отримаємо розвиток підприємств і ми ліквідуємо будь-які прояви корупції", - наголосив Прем’єр-міністр.

У цьому контексті Володимир Гройсман зазначив, що рішення Уряду з сьогоднішнього порядку денного щодо корпоратизації державних підприємств та розширення публічної роботи Номінаційного комітету на визначення менеджменту забезпечать прозорість і ефективність управління державними компаніями.

Ці рішення були ініційовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та напрацьовані спільно зі Стратегічною групою радників з підтримки реформ.

"Розраховую на те, що ми отримаємо гарні результати діяльності державних підприємств", - зазначив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що Уряд зустрічав опір у питаннях щодо підвищення ефективності управління державними підприємствами. "Заважають, не заважають - ми все рівно будемо доходити до мети. Скільки б не було перешкод, ми все рівно вийдемо на правильні, якісні рішення, які будуть змінювати Україну", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман висловив переконання, що кроки, які Уряд робить сьогодні, в короткостроковій та середньостроковій перспективі будуть доводити те, що країна розпочинає нову історію свого розвитку.

"Я точно знаю, що ми доб'ємося успіху, тому що Україна приречена на успіх", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку