українська російська англійська
Голова Уряду: Створення незалежних наглядових рад в державних компаніях забезпечить їх ефективну роботу на національну економіку
09.11.2016 | 16:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Розроблені Урядом рішення щодо створення та функціонування незалежних наглядових рад в державних компаніях приведуть до того, що кожне важливе державне підприємство буде успішним, відкритим, публічним, зрозумілим і буде працювати на національну економіку.

Під час розгляду низки рішень щодо реформи корпоративного управління об'єктів державної власності на засіданні Уряду у середу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив: "Ці рішення приведуть до того, що кожне важливе державне підприємство буде успішним, відкритим, публічним і зрозумілим і буде працювати на національну економіку".

Коментуючи презентацію пакету законодавчих актів першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлією Ковалів, Прем’єр-міністр наголосив, що чисті збитки від державних підприємств у 2015 році сягнули 64 млрд грн.

"Ціна питання - 64 млрд грн роблять збитків, при тому при всьому, що я не бачу бідних директорів компаній, - зауважив Голова Уряду. - Уявіть, що тільки з 2015 року почала ситуація змінюватися. А десятки років раніше, це скільки мільярдів збитків Держаного бюджету, скільки недоплачених зарплат, скільки недоплачених пенсій, скільки куплено нових літаків, кораблів, заводів і так далі".

Володимир Гройсман підкреслив, що створення наглядових рад на державних підприємствах сприятиме подоланню корупції.

"Створення наглядових рад - це зменшення збитків і вихід на прибутки для Державного бюджету, тому що ці різноманітні впливи довели до цифри [майже] 65 млрд збитків", – зазначив він.

 

версія для друку