українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко долучився до написання XVІ радіодиктанту національної єдності
09.11.2016 | 16:56
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

9 листопада, у День української писемності та мови, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко долучився до написання XVІ радіодиктанту національної єдності – спецпроекту Українського радіо. Захід проходить щорічно і його метою є об’єднання всіх небайдужих навколо українського слова.

В’ячеслав Кириленко зазначив, що наша мова є невід’ємною складовою української національної ідентичності.

«Питання української мови – це не питання лінгвістичне чи гуманітарне, це питання національної безпеки України. На тих територіях, де наша мова була зневажена, ми тимчасово втратили суверенітет. Там, де мова розвивалася і шанувалася, - там Україна має міцні позиції і жоден загарбник не спромігся їх похитнути. І це, починаючи з 2014 року, має бути головним висновком.  Ставлення до мови, яке побутувало до тих трагічних військових подій, повинно навіки «канути в Лету». Мова повинна повернутися в усі сфери життя країни.  Для цього потрібно зробити деякі законодавчі зміни і, звичайно ж,  займатися популяризацією української мови», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

У прес-центрі Українського радіо   XVІ радіодиктант також писали відомі письменники, громадські діячі, музиканти, школярі та вчителі. Серед них - Василь Шкляр, Андрій Курков, Любко Дереш, Анжеліка Рудницька, Світлана Долеско та інші. 

Щорічно радіодиктант національної єдності збирає тисячі українців, які люблять та шанують рідну мову, як в Україні, так і за кордоном. Акція проводиться не лише для перевірки знань, це, насамперед, єднання усіх небайдужих з метою популяризації, захисту та розвитку української  мови.

 

 

 

 

версія для друку