українська російська англійська
Українці написали диктант національної єдності
09.11.2016 | 17:12
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні на Українському радіо відбувся 16-й Всеукраїнський диктант національної єдності, який традиційно проходить у День української писемності та мови.

Об 11:00 на Першому каналі Українського радіо почалася годинна радіопрограма, присвячена акції: йшлося про історію радіодиктанту, учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучав текст. Диктував доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

Безпосередньо у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення на Хрещатику, 26 радіодиктант писали Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, письменники Василь Шкляр, Любко Дереш, Андрій Курков, відомі діячі культури.

Згідно з умовами акції, кожний учасник може відправити диктант на перевірку на українське радіо. Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною.

Нагадаємо, в 2014 році Всеукраїнський диктант національної єдності встановив рекорд за масовістю. Диктант проходив у Київському університеті імені Бориса Грінченка, а охочих його написати виявилося більше, ніж місць у актовій залі університету (їх усього 600). Цей рекорд було внесено до Національного реєстру рекордів України.

Радіодиктант у День української писемності та мови проводить з 2000 року. Написати диктант може будь-хто в Україні або за її межами.

 

версія для друку