українська російська англійська
Залізничники відкрили рух реконструйованою дільницею Комиш-Зоря - Волноваха
09.11.2016 | 18:43
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 9 листопада, залізничники відкрили рух реконструйованою дільницею Комиш-Зоря – Волноваха на стратегічному напрямку Запоріжжя – Маріуполь. В урочистостях взяли участь члени правління ПАТ «Укрзалізниця» Ремігіуш Пашкевич, Іренеуш Василевський, начальник регіональної філії «Донецька залізниця» Олександр Зародов та інші керівники. Проект, що коштував 66 мільйонів гривень, ПАТ «Укрзалізниця» реалізувала власними силами.

Реконструкція цієї дільниці тривала з березня по жовтень 2016 року. Завдяки їй збільшиться пропускна здатність до 23 пар вантажних і 4 пасажирських поїздів за добу.  «Мені дуже приємно брати участь у відкритті цієї дільниці, адже рішення про її реконструкцію було одним із перших рішень українсько-польської команди. Ми дуже вдячні усім залізничникам, які займалися реконструкцією залізничної інфраструктури. Я бажаю, щоб рух поїздів цією дільницею відбувався без збоїв», – зазначив член правління ПАТ «Укрзалізниця» Ремігіуш Пашкевич.

Також подякував залізничникам і заступник Маріупольського міського голови Олександр Голтвенко. «Я дуже дякую залізничникам за цей дарунок, адже ця дільниця дуже важлива для промислового міста. Щоб його економіка працювала, потрібна повноцінна вантажна артерія, якою сьогодні є напрямок Комиш-Зоря – Волноваха. Тепер підприємства і порт отримають потрібні вантажі. Впевнений, що разом із європейським керівництвом в ПАТ «Укрзалізниця» прийдуть і нові інвестиції, пасажирський сервіс, а це нові можливості для всього українського суспільства та соціальна стабільність у регіоні», – зазначив він. 

Під час реконструкції дільниці побудовано два роз’їзди, укладено 4 стрілочні переводи та дві колії протяжністю 0,901 км кожна. Залізничники виконали капітальний ремонт колії на 4,27 км; середній ремонт на 25,9 км; замінили 19 комплектів стрілочних переводів; виконали роботи з монтажу пристроїв залізничної автоматики та зв’язку на блок-постах і роз’їздах.

Роз’їзди 376 км та 393 км обладнано пристроями централізованого управління стрілками та сигналами. З поста управління чергового по роз’їзду забезпечується управління стрілками та світлофорами. Робоче місце чергового по роз’їзду обладнано усіма засобами оперативно-технологічного зв’язку та поїзного радіозв’язку.

Реконструкція на зазначених двоколійних перегонах блок-постів розділила перегін на дві дільниці та збільшила одночасне знаходження поїздів між станціями. Блок-пости на перегонах Комиш-Зоря – Розівка та Хлібодарівка – Волноваха обладнані напівавтоматичним блокуванням. Також встановлені світлофори. Відтепер пропускна здатність у напрямку Маріуполя збільшилася в 1,5 рази – до 22 пар вантажних та 5 пар пасажирських поїздів на добу. Збільшення обсягів перевезень у напрямку підприємств та портів Маріуполя дозволить своєчасно доставляти сировину й вивозити готову продукцію маріупольським металургійним підприємствам, покращить пасажирське сполучення.

 

 

версія для друку