українська російська англійська
Введення інституту аграрних аташе може бути ефективним інструментом підтримки експорту, - Ольга Трофімцева
10.11.2016 | 09:52
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Українська аграрна галузь уже сьогодні дає 40% від усіх експортних надходжень до країни. Для того, щоб збільшувати експорт української сільськогосподарської продукції, необхідно систематизувати державну підтримку для українського виробника. Наприклад, це може бути заявлене Урядом створення торговельних представництв у регіонах, яке є найбільш цікавим для наших експортерів. 

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час «Агро-Дебатів», що проходили на виставці «ІнтерАгро».

«Сьогодні українська аграрна галузь та зовнішня торгівля активно розвиваються. Для того, щоб українські виробники змогли зайняти серйозні позиції на зовнішніх ринках, ми маємо підтримувати їх з боку держави, у тому числі шляхом створення повноцінних торговельних місій»,- зауважила заступник Міністра.

За словами Ольги Трофімцевої, присутність у рамках таких торговельних місій аграрних аташе є нагальною необхідністю, зважаючи на важливість аграрної торгівлі для України.

«Кожен регіон, наприклад, Субсахарна Африка чи Південно-Східна Азія, мають свої особливості. Для того щоб український виробник зміг активно вести бізнес на цих ринках, йому необхідно мати повну інформацію про ринок, мати профільного спеціаліста на місці, який може надати професійну підтримку з різних питань, опрацювати запити і відповісти на них»,- відмітила заступник Міністра. Вона додала, команда Мінагрополітики розуміє, що самостійно українські компанії можуть бути успішними на міжнародних ринках, але справжній прорив можливий лише при умові спільних зусиль бізнесу та держави. «Я особисто є прибічницею і лобістом ідеї введення інституту аграрних аташе при наших дипломатичних чи торговельних місіях. Тому це конкретний інструмент підтримки аграрного експорту з боку держави», - заявила Ольга Трофімцева.

 

версія для друку