українська російська англійська
Володимир Гройсман: Україна має відновити свій статус морської держави
10.11.2016 | 16:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Зміна системи управління державними підприємствами морської галузі дозволить відновити статус України як морської держави, що має потужний національний флот. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час зустрічі із курсантами та професорсько-викладацьким складом Херсонської державної морської академії.

"Ми - морська держава. Але багато втратили, - зазначив Володимир Гройсман. - Наше завдання сьогодні - відродити у тому числі і наш статус морської держави. Це не один рік, завтра це не відбудеться, але якщо ми чітко розуміємо наші завдання і пріоритети, я глибоко переконаний у тому, що ми будемо сильною, міцною, морською державою".

За його словами, Україна втратила позиції у морській сфері, зокрема через неефективне  управління підприємств галузі.

"Державні підприємства залишаються джерелом збагачення тих, хто ними управляє", неефективного управління, збитків для держави і корупції, наголосив Володимир Гройсман. Так, у 2015 році збитки країні від державних підприємств сягнули майже 65 млрд грн.

Говорячи про перспективи розвитку національного торгового флоту України, Прем’єр-міністр зауважив, що необхідно зокрема змінювати систему управління державними підприємствами.

У цьому контексті він нагадав, що учора Уряд прийняв рішення, що дозволять "приводити в управління державними компаніями професійних людей, які можуть виводити з кризи у тому числі і підприємства морської галузі", а також запроваджувати наглядові ради.

Крім того, підприємства, що не мають стратегічного значення, мають бути приватизовані. "Нехай приходять кращі, придбають українські компанії і виводять на світові ринки", - зауважив він.

Україна займає 6 місце у світі за кількістю моряків, які працюють на глобальному ринку. "Потреба [на моряків] є, і не мати свого флоту - це неприпустимо", - наголосив він.

Прем’єр-міністр високо оцінив рівень підготовки курсантів та запроваджуваних у навчальному процесі у Херсонській державній морській академії технологій. Голова Уряду побажав кожному курсантам успіху.

"Від кожного з вас залежить те, як ми будемо жити. Будете успішними ви - будете успішними ваші родини, а якщо будуть успішними ваші родини - буде успішною наша країна, прекрасна, велика, 45-мільйонна країна Європи", - наголосив він.

У Херсонській державній морській академії Прем’єр-міністр ознайомився із сучасними формами навчання. Так, він оглянув лабораторію-тренажер по роботі з великоваговими вантажами Heavy Lift Simulator, навчально-тренажерний комплекс з відпрацюванню навичок безпеки на воді та боротьбі з пожежею, а також навчально-тренажерний комплекс "Віртуально-реальне судно морської індустрії".

 

 

версія для друку