українська російська англійська
Павло Розенко обговорив у Страсбурзі питання співробітництва України з Радою Європи
10.11.2016 | 17:02
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у рамках робочого візиту до Страсбурга провів зустріч із заступником Генерального секретаря Ради Європи пані Габріеллою Батайні-Драгоні.

Сторони обговорили співробітництво у рамках плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки, зокрема питання децентралізації у соціальній сфері.

Павло Розенко поінформував, що у 2015-2016 роках в рамках проведення бюджетної децентралізації передано низку функцій щодо соціального захисту населення на місцевий рівень. Зокрема, це стосується безоплатного харчування дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та закупівлі послуг санаторно-курортного лікування для інвалідів з дитинства та від загального захворювання.

«Для запровадження нової моделі надання послуг у сфері соціального захисту населення, організованої за єдиними стандартами якості, термінів та умов буде створено систему надання послуг у сфері соціального захисту на якісно новому рівні, без черг, в установлені законодавством строки.  З цією метою спільно з територіальними громадами міст Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків за підтримки проекту Світового банку ,,Модернізація системи соціальної підтримки населення України” розпочато роботу щодо впровадження пілотних проектів зі створення центрів надання послуг у форматі „Прозорого офісу” у цих містах», - зазначив Павло Розенко.

Він нагадав, що прийняття нової редакції Закону України „Про соціальні послуги”, який вже знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, забезпечить, зокрема, активізацію розвитку соціальних послуг на рівні територіальної громади; визначить єдині підходи в організації роботи системи надання соціальних послуг для різних цільових груп отримувачів, принципи та порядок надання соціальних послуг, мінімальний базовий комплекс соціальних послуг, що має забезпечуватися на рівні громади.

Павло Розенко та пані Габріелла Батайні-Драгоні також обговорили питання захисту прав внутрішньо-переміщених осіб та підготовку України до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Віце-прем’єр-міністр від імені України висловив вдячність Раді Європи за підтримку, яку наша держава отримує у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки, задля  проведення  конституційної реформи, реформи судової системи, боротьби з корупцією, а також ефективної реалізації прав людини.

 

версія для друку